Boyum daha ne kadar uzar?

Boy uzaması %75 genetik %25 ise kendi çabana bağlıdır. Ben 18 yaşımda 4 santim uzamıştım. Dünyanın diğer yerlerinde 20 yaşında uzayanlar da var. Kısaca el bileğindeki büyüme plağın kapanmadıysa uzama ihtimalin var. Boyunu uzatmak istiyorsan barfiks direğinde sallan ve sıçrama hareketleri yap. Aman diyim boy uzatma ilaçlarına aldanıpta satın alma.
abi şimdi boyun kaç

Selamlar. Boyumu kafaya takıyorum uzar mı diye.
Şu anda 1.75. Geçen yazdan beri 3 cm uzadım. Ailem kısa
Babam 168 Annem 158. Yaşım 16. 4-5 tüy sakalım var.
178 cm olmak yetecek bana. Sizce 3 cm daha uzar mıyım?

Sakal ve tüyün boyla alakası yok.
Kimse müneccim değil, kimse de senin taşıdığın genleri bilmediği için 3 cm uzayıp uzamayacağını bilmiyor.
Anne ve babanın boylarına bakacaksak yine de iyi uzamışsın, erkekler 21-22'ye kadar teorikte uzuyor ancak pratikte herkeste böyle işlemiyor.

Falan fıstığı geçersek bekleyip göreceksin. Gelişme çağında uyku düzenine ve beslenmeye dikkat etmenin de elbet faydası olur. Bir de içini rahatlatsın diye söylüyorum, giydiğin ayakkabı ile o 3 cm'yi alırsın ;)

DNA' da ne yazıyorsa o olursun, bazı şeylere bağlı olarak birkaç santim değişiklik gösterir en fazla. Normal şartlarda uzarsın, erkeklerde ortalama 20-22 yaşına kadar devam edebilir. Fazla takma böyle şeyleri kafana, her şey olacağına varır kardeşim :)

Selamlar. Boyumu kafaya takıyorum uzar mı diye. Şu anda 1.75. Geçen yazdan beri 3 cm uzadım. Ailem kısa. Babam 168 annem 158. yaşım 16. 4-5 tüy sakalım var. 178 cm olmak yetecek bana. Sizce 3 cm daha uzar mıyım? Her gün açma germe ve 100 kere zıplama yapıyorum. 180 olsam müthiş. 178 olsam da güzel. Sizce olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Boyumu kafaya takıyorum uzar mı diye. Şu anda 1.75. Geçen yazdan beri 3 cm uzadım. Ailem kısa. Babam 168 annem 158. yaşım 16. 4-5 tüy sakalım var. 178 cm olmak yetecek bana. Sizce 3 cm daha uzar mıyım? Her gün açma germe ve 100 kere zıplama yapıyorum. 180 olsam müthiş. 178 olsam da güzel. Sizce olur muyum?
Ben hareket ve spor ile pek olacağını zannetmiyorum, soruna gelecek olursak 3 cm uzayabilirsin gibi.

Geri
Yukarı