17 yaşındayım boyum 160, ne kadar uzarım?

Size bir şey sormak istiyorum son zamanlarda kafamı bu olay çok bulandırmaya başladı.
Benim babamın boyu 167 babam 50 yaşında anneme sorduğumda eskiden boyu tam 170'Ti diyor.
Annemin boyu 162 1.5 senede sadece 2cm uzadım. Yüzüyorum, basket oynuyorum küçüklüğümden beri alışkanlığım yatmadan her gün 1 kupa süt içiyorum.
Boyum 160. ben daha ne kadar uzarım kaç cm olurum? Spor falan bayağı yapıyorum. Yani biraz genlere bağlı duruyor ama size bir soralım bakalım.

Hocam bende keşke boyun biraz daha küçük olsa diyorum 16 yaşındayım 180 boyum var genelde her akşam süt ve türevi şeyler tüketiyorum onundışında başka bir şey yapmadım.

babamda 1.70 im diyordu annemde 1.63 ama 2 si de aynı boyda yaşım 15 ama şuan boyum 1.68 civarı ama 22 ye kadar uzama şansın var 2-3 cm daha belki spora devam edersen uzayabilirsin (genelde o işler genetiğe bakar ama çok kafaya takma büllük sağlamsa sıkıntı etme)

Genelde insanlar babasından 2-3 cm uzun oluyo, muhtemelen 20 yaşına kadar 170 olursunuz.
Size bir şey sormak istiyorum son zamanlarda kafamı bu olay çok bulandırmaya başladı.
Benim babamın boyu 167 babam 50 yaşında anneme sorduğumda eskiden boyu tam 170'Ti diyor.
Annemin boyu 162 1.5 senede sadece 2cm uzadım. Yüzüyorum, basket oynuyorum küçüklüğümden beri alışkanlığım yatmadan her gün 1 kupa süt içiyorum.
Boyum 160. ben daha ne kadar uzarım kaç cm olurum? Spor falan bayağı yapıyorum. Yani biraz genlere bağlı duruyor ama size bir soralım bakalım.

Bir yerde izlemiştim, Oytun hoca olabilir iddia etmiyorum ama ana fikir şu şekilde genetik olarak babanın boyunun %10 daha üzerine çıkabileceğini (annenin boyunun %20 üzeri gibi) bir ortalaması olduğunu bunu da beslenmenin etkilediği fikri varmış. 2. Dünya savaşı'ndan sonra boy ortalamalarının gittikçe artması da bu görüşü desteklemekte şeklinde idi. Yani sen kalsiyum magnezyum Çinko alımına dikkat et.( Yumurta özellikle aksatmadan) spor yap uzarsin hiç kafanı yorma.

Reis tahmini ne zaman etkisini gösterir?

Yeni konular

Geri
Yukarı