170.000 - 180.000 TL'ye 125 CC motor önerisi

Samet07

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 5500 rtx 3060 12gb
B ehliyeti 125CC'ye kadar kullanabiliyormuş ve bende motor almayı planlıyorum, motordan çok anlamam fakat agresif durması çok hoşuma gidiyor. Varsa önerileriniz bekliyorum, bütçe 170-180 bin TL'ye kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
B ehliyeti 125CC'ye kadar kullanabiliyormuş ve bende motor almayı planlıyorum, motordan çok anlamam fakat agresif durması çok hoşuma gidiyor. Varsa önerileriniz bekliyorum, bütçe 170-180 bin TL'ye kadar.

B ehliyeti 125CC'ye kadar kullanamıyor, 50CC kullanabiliyor. 125CC işi konuşuldu ama yürürlüğe girmedi, gireceğini de pek sanmıyorum ben.

Maalesef o kanun çıkmadı!!!
Kim diyorsa salliyor..
Kaliteli 50cc yada Elektrikli alın.

Hocam 125CC için güzel bir bütçeniz var A2 alıp 250CC motorlara yönelmenizi tavsiye ederim yasa daha kesinleşmedi.

Başlangıç için 250CC sıkıntı olmaz mı hocam?

Tamamen kullanan kişiye bağlı bir durum o. Yıllarca motor kullanıp hala viraj almayı bilmeyende var, altındaki motorun sınırlarını iyi bilip çevresine çıkmadan sürende. Genel olarak camiada biz düşük CC le başla elin ayağın gözün kafan bir alışsın deriz. Yol tecrubesi bambaşka bir mevzudur çünkü. Ayrıca küçük CC motor hata affedebilir yapıda olur. Yani elini fazla bükersen, virajda yanlış gaz acarsan falan büyük CC'ye gore daha evcildir. Daha az yakar bol bol sürersin.

Düzgün bir eğitimle motora başlama cc’si yoktur. Sadece kanın kaynadığı yaşlarda büyük cc kullanmamak gerekli. Ben 400cc ile başladım. Uslu uslu kullanıyorum. Malum yaş da var. Bir sıkıntı yaşamayı bırak, sıkıntışı bir pozisyonda bile bırakmadım kendimi. Defansif sürüş çok önemli.

Bunun yanında 16 yaşında değilsen 250cc zaten başlangıç motorudur. 125cc’den yukarısını kanunen 16-18 yaş arası kullanamıyor.

Geri
Yukarı