1700-1800 TL Günlük Kullanım için Notebook Önerisi

master91

Decapat
Arkadaşlar maksimum 1700-1800 lira civarında üst limit bir notebook arıyorum. Performansla işim yok, yeni nesil oyunların falan hiçbirini oynamam. Sadece çok düşük grafikli MMORPG oyunları odada diyen bir de günlük internette gezinmek ve Skype'ta görüşmek için bir bilgisayar arıyorum. Sizce işlemcinin ekran kartının ve işlemci neslinin önemi nedir ve nasıl olmalı? Sadece web sayfaları arasında geçişlerde biraz hızlı olsun bana yetiyor, engin bilgilerinize ihtiyacım var çünkü fazla bilgim yok. Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar maksimum 1700-1800 lira civarında üst limit bir notebook arıyorum. Performansla işim yok, yeni nesil oyunların falan hiçbirini oynamam. Sadece çok düşük grafikli MMORPG oyunları odada diyen bir de günlük internette gezinmek ve Skype'ta görüşmek için bir bilgisayar arıyorum. Sizce işlemcinin ekran kartının ve işlemci neslinin önemi nedir ve nasıl olmalı? Sadece web sayfaları arasında geçişlerde biraz hızlı olsun bana yetiyor, engin bilgilerinize ihtiyacım var çünkü fazla bilgim yok. Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.
1700 Liraya sıfır laptop oyun oynatmaz usta. Kurlar sağolsun paramız hiç oldu. En güzeli arkadaşında dediği gibi şöyle güvenilir 2. el bir laptop almak. Ama memlekette ikinci el kültürü ağır konuşmayacağım çok kötü. Adam 500 liraya satılan 0 malın ikinci elini 520 liraya satmaya çalışıyor. 2-3 sene kullandığı ürünü sıfırına göre 100 lira eksilterek koyuyor. Tabi adamın kendi tercihi fakat bu ciddi bir problem. Bu aslında ekonomik anlamda ülkeye zarar. İkinci el ürünler bu kadar saçma fiyatlara olunca insanlar el mecbur elindeki parayı yabancı yatırımcıların ürününe veriyor ve ülke parası içeride kalabilecekken yurt dışına çıkıyor. İkinci el satıcıda ilan verdiğiyle kalıyor. Paraya ihtiyacı varsa elde edebileceği parayı kendi eliyle geri çeviriyor. Bu bilinçsizlik ve kusura bakmayın aç gözlülük her yerde böyle işliyor ve kendi topuğumuza sıkıyoruz.
1700 Liraya sıfır laptop oyun oynatmaz usta. Kurlar sağolsun paramız hiç oldu. En güzeli arkadaşında dediği gibi şöyle güvenilir 2. el bir laptop almak. Ama memlekette ikinci el kültürü ağır konuşmayacağım çok kötü. Adam 500 liraya satılan 0 malın ikinci elini 520 liraya satmaya çalışıyor. 2-3 sene kullandığı ürünü sıfırına göre 100 lira eksilterek koyuyor. Tabi adamın kendi tercihi fakat bu ciddi bir problem. Bu aslında ekonomik anlamda ülkeye zarar. İkinci el ürünler bu kadar saçma fiyatlara olunca insanlar el mecbur elindeki parayı yabancı yatırımcıların ürününe tekrar veriyor ve ülke parası içeride kalabilecekken yurt dışına çıkıyor. İkinci el satıcıda ilan verdiğiyle kalıyor. Paraya ihtiyacı varsa elde edebileceği parayı kendi eliyle geri çeviriyor. Bu bilinçsizlik ve kusura bakmayın aç gözlülük her yerde böyle işliyor ve kendi topuğumuza sıkıyoruz.

O fiyat aralığında alacağınız notebook çok performanslı olmaz. Size tavsiyem 2. el olarak garantili veya temiz bir notebook almak. GT 9XXM serileri sizim işinizi görecektir.

Bütçeyi 2000₺ civarına çıkartırsanız 2.el SSD ve İ5 işlemcili güzel bir bilgisayar alırsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı