1700-1900 TL Ekran Kartı Önerisi

couL

Hectopat
Herkese iyi günler. Yakın zamanda ekran kartımı upgrade edeceğim ve sizlerin önerilerini merak ettim. Sistemde şu an 1050 Ti takılıdır. İşlemcim ise amd ryzen5 1500x. Bütçem 1700-1900 TL civarlarındadır. İndirim dönemlerinde GTX 1660 gibi kartlara yönelmem mantıklı bir upgrade olur mu acaba veya işlemcimle darboğaz sorunu yaşar mıyım bu seviye kartlarda? Ekran kartı önerilerinize de açığım. İlginize şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Herkese iyi günler. Yakın zamanda ekran kartımı upgrade edeceğim ve sizlerin önerilerini merak ettim. Sistemde şu an 1050 Ti takılıdır. Bütçem 1700-1900 TL civarlarındadır. İndirim dönemlerinde GTX 1660 gibi kartlara yönelmem mantıklı bir upgrade olur mu acaba veya işlemcimle darboğaz sorunu yaşar mıyım bu seviye kartlarda? Ekran kartı önerilerinize de açığım. İlginize şimdiden teşekkürler.

GTX 1660 Super.

Darboğaz olup olmayacağını söylememiz için işlemcinizi belirtmeniz lazım. Ekran kartı bu modeli önerebilirim.

Darboğaz olup olmayacağını söylememiz için işlemcinizi belirtmeniz lazım. Ekran kartı bu modeli önerebilirim.
Öneriniz için teşekkür ederim. Başlıkta belirtmiştim aslında işlemcimi ryzen 5 1500x şu an sahip olduğum işlemci. Özür dilerim başlıktan silinmiş işlemci ismi imla hatasından muhtemelen düzeltiyorum hemen.

Herkese iyi günler. Yakın zamanda ekran kartımı upgrade edeceğim ve sizlerin önerilerini merak ettim. Sistemde şu an 1050 Ti takılıdır. Bütçem 1700-1900 TL civarlarındadır. İndirim dönemlerinde GTX 1660 gibi kartlara yönelmem mantıklı bir upgrade olur mu acaba veya işlemcimle darboğaz sorunu yaşar mıyım bu seviye kartlarda? Ekran kartı önerilerinize de açığım. İlginize şimdiden teşekkürler.

İşlemci nedir? İndirimle vs 1660 Super alabilirsin.

Öneriniz için teşekkür ederim. Başlıkta belirtmiştim aslında işlemcimi Ryzen 5 1500X şu an sahip olduğum işlemci. Özür dilerim başlıktan silinmiş işlemci ismi imla hatasından muhtemelen düzeltiyorum hemen.

İşlemci ağırlıklı oyunlarda yapabilir aslında o yüzden 1300-1400 TL'ye 1650 Super.

İşlemci nedir? İndirimle vs 1660 Super alabilirsin.

İşlemci ağırlıklı oyunlarda yapabilir aslında o yüzden 1300-1400 TL'ye 1650 Super.
Aslında bu aralar sürekli apex oynamaktayım. Apex ekran kartına mı işlemciye mi yükleniyor tam bilemiyorum ama şu an 1080p low ayarlarda bile tat vermiyor oyun. Amd rx580 veya rx5500 xt modelleri de kafamı kurcalıyor ama amd kanadında da wattman gibi hatalardan korkuyorum açıkçası.

Aslında bu aralar sürekli apex oynamaktayım. Apex ekran kartına mı işlemciye mi yükleniyor tam bilemiyorum ama şu an 1080p low ayarlarda bile tat vermiyor oyun. Amd rx580 veya rx5500 xt modelleri de kafamı kurcalıyor ama amd kanadında da wattman gibi hatalardan korkuyorum açıkçası.
1650 super varken ikisine bakmazdım bile şahsen hele ki 4GB 5500 XT ise düşünmeye bile gerek yok diğerinin fiyatı ise zaten hemen hemen stock halde bile %20 civarı daha güçlü olan 1660 super fiyatına yakın aradaki fark kesinlikle verilmeli bence.

1650 super varken ikisine bakmazdım bile şahsen hele ki 4GB 5500 XT ise düşünmeye bile gerek yok diğerinin fiyatı ise zaten hemen hemen stock halde bile %20 civarı daha güçlü olan 1660 super fiyatına yakın aradaki fark kesinlikle verilmeli bence.
Teşekkürler. Peki sizce 1650 super yerine 1660 tercih etmek aradaki fiyat farkına değer mi?

Teşekkürler. Peki sizce 1650 super yerine 1660 tercih etmek aradaki fiyat farkına değer mi?
1660 daha iyi kart sayılır aslında OC ile 1650 super, 1660 ayarına geliyor ama 1660 fiyatına zaten her ikisinden de çok daha iyi olan 1660 super alınır yani kesinlikle 1660 super alın F/P olarak şuan en alınabilir kart 1650 super ama performans için 1660 super tabi işlemcinle işlemci ağırlıklı oyunlarda belki sorun çıkarır ama ilerde işlemciyi yükseltebilirsin ama şuan ya 1660 super alın ya da 1650 super alın gerisi yalan bu fiyatta. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı