1700 TL 144 HZ 1ms monitör önerisi

Ynus

Picopat
Sizin kullandığınız ve kullanmaktan da memnun kaldığını monitör var mı?
Bana bu konuda yardımcı olun bu konuda bayağı yazı açtım ama gene kafam karışık...
Fiyat aralığı olarak 1200-1700 arası olabilir bunun dışına çıkmayın.

Sizin kullandığınız ve kullanmaktan da memnun kaldığını monitör var mı?
Bana bu konuda yardımcı olun bu konuda bayağı yazı açtım ama gene kafam karışık...
Fiyat aralığı olarak 1200-1700 arası olabilir bunun dışına çıkmayın.
Biz birazdan o civarda bir bütçe ile bunu alacağız. Sana da öneri olarak atayım.

Aoc 24G2U ile XL2411P'yi karşılaştırdım.

Öncelikle Piksel yoğunluğu olarak AOC daha iyi. Çok ufak bir fark var. Monitöre çok yakından bakıyorsan iki monitörde de piksel göreceksin zaten.

Parlaklık olarak XL2411P daha iyi. AOC parlaklığı çok kötü diyeyim daha doğrusu keza 250cmd2 çok düşük. Odana güneş doğduğu an ekran solacak.

AOC renkleri daha iyi. 2 monitör de sRGB ve AdobeRGB destekliyor ama AOC'nin gamutu çok daha geniş. Çok daha zengin renkleri var. Fakat iki monitör de 8bit. Yani çok muhteşem renkler bekleme. En az 10bit lazım iyi renkli bir monitör için o da TN panelde yok. IPS'de var. IPS'de hız tarafında patlıyor.

En sıkıntılı yer. AOC MPRT 1MS, GtG 5ms. Zowie GtG 1ms, MPRT yazılmamış.

Eğer FPS, Moba ya da yarış oyunları gibi yüksek FPS oyunlar oynayacaksan GtG daha önemli. Bu noktada Zowie hem ghosting hem bulanıklık noktasında çok daha iyi performans verecektir yüksek FPS'de.

Sonuç olarak eğer daha böyle renkli, çok yüksek FPS gerektirmeyen 60 70 fps'de RPG, TPS falan gibi oyunları seviyorsan AOC güzel tercih.

CS:GO Valorant, PUBG, Dota ne bileyim araba yarışı falan oynuyorsan XL2411P alman lazım.

İkisi de fiyatına göre güzel monitör, senin ne için kullanacağına kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı