1700 TL sisteme işlemci tavsiyesi

HalukKisbet

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar , ben Haluk yeniyim burada bu açtığım ilk konu. Yakın zamanda 1500 -1700 TL arası daha çok uygun fiyatlı bir sistem toplamayı, İşlemciyi İntel Pentium g3258 alıp overclock yapmayı, ekran kartınıda birazda üst seviye almayı düşünüyorum. Bu bilgisayarı 2-4 sene arası kullanacağım o yüzden arkadaşlarım kullanamasın işlemci çabuk bozulur ve ilerde çıkacak oyunlar pentium'a destekli olmaz dediler. Sizin bu konudaki düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir? Orta seviye ekran kartı ve AMD işlemci alsam yoksa üst seviye ekran kartı ve g3258 mi? Kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar , ben Haluk yeniyim burada bu açtığım ilk konu. Yakın zamanda 1500 -1700 TL arası daha çok uygun fiyatlı bir sistem toplamayı, İşlemciyi İntel Pentium g3258 alıp overclock yapmayı, ekran kartınıda birazda üst seviye almayı düşünüyorum. Bu bilgisayarı 2-4 sene arası kullanacağım o yüzden arkadaşlarım kullanamasın işlemci çabuk bozulur ve ilerde çıkacak oyunlar pentium'a destekli olmaz dediler. Sizin bu konudaki düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir? Orta seviye ekran kartı ve AMD işlemci alsam yoksa üst seviye ekran kartı ve g3258 mi? Kararsız kaldım.
G3258 almamanı tercih ederim. Arkadaşların haklı, ileride oyunlar(hatta FIFA 15 çalışmıyor) 2 çekirdekli işlemcilere uygun olmayacak. G3258' de 2 çekirdekli. O yüzden i3 4160 ve 750Ti bir sistem toplayabilirsiniz. Alttaki sistemde R7 370' i çıkartıp 750Ti koyarsanız güzel bir performans alabilirsiniz.
1800 Sistemim.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı