1700 TL'ye R5 5600X için sıvı soğutma önerisi

İndirimde, biraz performansına baktım ve iyi görünüyor açıkçası. Türkiye'de kullanan pek yok.

Tabii direkt kasa desteklemiyorsa kafadan elenir. Sharkoon'un sitesindeki bilgi pek de yeterli gelmedi.

Pf serisini bu aralar öneremiyorum, sorun yaşayanlar çoğalmaya başladı. Dinerse yine önermeye başlarım.

Siz ne almamı önerirsiniz.

Kasam çok ısındığı için parçalarımı kaybettim bir daha böyle bir şey yaşamamak için bu kadar para veriyorum ama yine de teşekkür ederim.
Sıvı soğutma o sorunu çözmeyecek çünkü yine aynı fırına takmaya devam edeceksin. 224XT gibi bir soğutmanın yanına düzgün bir kasa al bak nasıl hemen rahatlıyor sıcaklıkların.

Kasam çok ısındığı için parçalarımi kaybettim bir daha böyle bir şey yaşamamak için bu kadar para veriyorum ama yine de teşekkür ederim.
Artan bütçeyle yeni kasa alın o zaman? Yani neden kasa değiştirmek yerine direkt soğutucuya para veriyorsunuz?

Buyurun size mis gibi kombo:

Not:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutma o sorunu çözmeyecek çünkü yine aynı fırına takmaya devam edeceksin. 224XT gibi bir soğutmanın yanına düzgün bir kasa al bak nasıl hemen rahatlıyor sıcaklıkların.

Kasam parçaları güzel soğutuyor fakat işlemcim fazla ısındığı için ekran kartıda fazla ısınıyor bazen işlemcim 50 derece oluyordu hatta işlemcim 50 derece olduğu için ekran kartımın da sıcaklığı düşüyordu.
Artan bütçeyle yeni kasa alın o zaman? Yani neden kasa değiştirmek yerine direkt soğutucuya para veriyorsunuz?

Buyurun size mis gibi kombo:

Not:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kasam parçaları güzel soğutuyor içinde 4 tane fan var fakat işlemcim fazla ısındığı için öbür parçalarım da çok ısınıyor.

Kasam parçaları güzel soğutuyor içinde 4 tane fan var fakat işlemcim fazla ısındığı için öbür parçalarım da çok ısınıyor.

Size bilerek bu videoyu sundum. Stok soğutucu kullanıyorsanız o işlemcinin ısınması doğal. Ama yapısı gereği de sıvı soğutmayı gerektirecek bir durumu yok. Hemen "sıvı soğutma alayım, çok daha iyi olur" diye düşünmenin manası yok. İşlemcinize göre hareket etmeniz lazım.

Ayrıca kasanızın Airflow açısından vasat olduğunu da belirtmek isterim. Yani kasa değişimi yapsanız size "iyi" olarak gelen durum "şahane" şeklinde güncellenebilir.

Son düzenleme:
Siz ne almamı önerirsiniz?

Soğutur ama önermiyorum. Özellikle ses sorunları ile meşhur.

Bunlardan biri, kasa da değiştireceğini varsayarsak ona göre bütçeyi ayarlarsın.

Geri
Yukarı