1700TL'ye i5 4460 ve GTX 750 Ti Tabanlı Sistem Toplama

siberatör

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, nasipse bu pazartesi aşağıdaki sistemi toplayacağım. Elimde 2 adet HDD , 1 kasa ve 350W Frisby PSU var. Toplamadan önce size danışmak ve aklımdaki soru işaretlerini gidermek istedim.

1. Anakart'ı ASUS H81M-C seçtim, ASUS H81M-PLUS ile aralarında fazla bir fark var mıdır ?
2.İşlemci olarak İ5 4460 seçtim, fiyatı düşürmek amacıyla i3 4160 alsam bir zararım olur mu ?
3.Anakart'ta 2 RAM slotu var 4X2 Dual Channel RAM mi almalıyım, direkt 8GB bellek mi almalıyım ?
4.Anakart'ta 2HDD ve 1SSD için yer var mıdır ?
5.Yukarıda belirttiğim 350W Frisby PSU aşağıdaki sistem için yeterli midir?
Yardımcı olacağınızı umuyorum. Hatalarım varsa affola. Sistemi Vatan Bilgisayardan pazartesi akşamı alacağım. Bir kaç gün sonrada resimlerini ve performans testlerini atarım. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

sistem.png

1. H81 yongasetinde bilgi sahibi değilim lakin anakartlarda PCI Exp 3.0 göremedim, bunu bir araştırınız.
  2. 4 çekirdekli olan i5 4460 almanız daha iyi olur bazı oyunlar çift çekirdekte sorun çıkarabilir.
  3. Tek modül 8 GB bellek alın, upgrade imkanı olsun.
  4. Anakart üzerinde 4 sata portu bulunmakta yani bağlayabilirsin.
  5. Kağıt üzerinde 350W sistem için yeterli gözüküyor, başkaları da yorumlarsa sevinirim.

1-h81m plusta ön usb 3.0 portu var digerinde yok diye biliyorum.
2- ileriye donuk bir sistem ise 4460 almalisin. Gunu kurtarayim dersen 4160 yada 4170 alabilirsin.
3- yine dedigim gibi ileriye donuk bir sistemse yani ileride iyibir power ve guclu bir ekran karti takviye ederim diyorsan tek modul 8gb secmelisin.
4-anakartta 4 ad sata portu var. yeterli yani.
5- gtx750 nvdia nin sitesinde 300watt guc kaynagi istiyor. Sendeki 350 watt ama keske baska bir marka olsaydi. Teoride powerin yetiyor ama pratikte kimse bisey diyemez.

Sistemin simdiden hayirli olsun. Kisa sure icinde bende arkadasa ayni konfigurasyonlarda bir pc toplayacagim.

@Silinen üye ayni anda yazmisiz bu kadar benzer yani ;)))

Anakartı Gigabyte H81M-S2Pv yap.
İşlemciyi düşürme i5 4460 iyidir.
Tek modül RAM tercih et.
350W Frisby PSU'ya sistem emanet etme, ufak tefek bütçe yaratıp adam akıllı 80+ plus bronze bir PSU al.

1. 4 çekirdekli olan i5 4460 almanız daha iyi olur bazı oyunlar çift çekirdekte sorun çıkarabilir.
Fry Cry 4'de demişlerdi çift çekirdekli bilgisayarda açılmamakta diye. Benim işlemci çift çekirdekli olduğu halde hiç bir oyunda hata almadım çift çekirdekli diye. Bu yazının altını çizeyim dedim. Daha çok GHZ yetmezliğinden açmamıştır.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Yazımda her şeye dikkat etmeme rağmen başlığı büyük yazdığım için ceza yemişim; Technopat sağolsun. Her neyse sistemi yarın topluyorum.

@Silinen üye ,@emrenet ,@heavystorm01 : Haklısınız kağıt üzerinde sistem yeterli gibi duruyor fakat 350W Frisby Psu'ya sistem emanet etmemek gerekir. Ne olacağı belli olmaz. Bunun için değiştirmişken kasayıda değiştireyim dedim ve Cooler Master Cmp-351 (420W Psu içinde) sipariş etmeye karar verdim.

@Silinen üye Dediğiniz Anakart'ı biraz araştırdım ve ASUS H81M-C yerine Gigabyte H81M-S2Pv almaya karar verdim.

@Silinen üye Haklısınız fakat 2 çekirdeğin devri bitmek üzere bu yüzden 4 çekirdekli i5 4460 almak daha mantıklı.

@Hugues de Payen Tavsiyeniz için teşekkür ederim Sinerji'den sistem önermek yasak umarım ceza almazsınız. Şahsen ben Sinerji'nin teknik servisiyle uğraşmak istemiyorum. Bozuk mal gönderirlerse 2 ay değiştirtmek için uğraşamam. O yüzden Vatan ve Eksen iyidir.

Son olarak toplayacağım sistem:

Gigabyte H81M-S2Pv
İntel İ5 4460
Asus Nvidia Gtx 750 Ti
Kingston HyperX Savage RED Cl9 tek modül 8GB RAM
Samsung 850 Evo
Cooler Master Cmp351 (420W PSU kasaya dahil.

Eksen Bilgisayardan toplayınca 1857TL tutuyor ve büyük ihtimalle oradan alacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı