İ5 4460 ve GTX 750 Ti Tabanlı Sistem Toplama

Emirhan9142

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Ben bir sistem topladım fakat kafamda soru işaretleri var. İlk olarak;
1)MSI H81M-P33 fiyatı çok ucuz bu yüzden endişelerim var.
2)WD Caviar Blue'ya kötü diyorlar performans bakımından. Onun yerine Seagate al diyorlar.
3)Bu parçaları Vatan çalışanları birleştirirken termal macun sürer mi, biz mi alacağız yoksa kendileri mi sürüyorlar?
4)Ve bu parçalar birbirleriyle uyumlu mu? Yani aldığımda sorunsuz çalışır mı?
Şimdiden teşekkürler. :)
Bilgisayar.PNG

Veya da darboğaz olur mu?

1)Fiyatı yüzünden endişeniz olmasın gayet kaliteli bir karttır 2 yıl sonra değiştirmeniz yararınıza olacaktır.
2)Blue gayet iyi bir hdd kötü diyenlere verecek cevabım yok.
3)Stok fan kullanacağınız için termal macun sürülü olarak gelecektir yani ayrı bir sürme işlemine gerek yok.
4)Birbiriyle uyumlu sorunsuz çalışır ama bu fiyata daha iyi bir sistem önerebilirim.

Bu arada i5 4460 GTX 970 de bile darboğaz yapmazken 750 Ti da neden yapsın :)

Anakartı almak istemiyorsanız H81M-Plus'a bakabilirsiniz. Bütçe konusu sıkıntıysa H81M-P33'te iş görür bir anakart. WD markası da kötü bir marka olarak adlandırılamaz bence. Disk biraz da kullanan kişiye bağlı. Seagate alırsanız da bişey değişmez bence. Macun konusunu bilmiyorum. Uyum sorunu da yok. Darboğaz söz konusu bile değil. RAM'leri Gskill marka alıp 40 TL tasarruf edebilirsiniz. 230TL gibi bir fiyatı vardı sanırım.

Beyler sakin. :D Bunu idarelik alıyorum sonradan tek tek alacağım tekrar hepsini.Mesela 7-8 aya felan anakartı değiştireceğim.Bir yıl idare etsin i3 4170 alacağıma 4460 alırım bir sonraki sistemimde de kullanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı