170€ Nike siparişi gümrüğe takılır mı?

Ben eskiden Nike sitesinden alışveriş yapmıştım. Ürün yurtdışından geliyor

Bende bir sıkıntı çıkmamıştı? Aldığım ürün 1000 TL'den fazla değildi. Bu yüzden mi bir sıkıntı çıkmadı?

1500 euro üstü gümrüğe takılıyordu. Onu 150 yaptılar.
Bunu öğrendiğim iyi oldu. Oldu da bir gün yeniden sipariş verirsem bu rakamı unutmayayım

Ayakkabı numaram her yerde bulunmuyor. Nike'da çeşitlilik çok fazla. Ama bu fiyatı aşamayacağız demek ki

Not : Bu arada alışverişlerde neden böyle bir limit var?

Bunu öğrendiğim iyi oldu. Oldu da bir gün yeniden sipariş verirsem bu rakamı unutmayayım

Ayakkabı numaram her yerde bulunmuyor. Nike'da çeşitlilik çok fazla. Ama bu fiyatı aşamayacağız demek ki

Not : Bu arada alışverişlerde neden böyle bir limit var?
İhracatı engelleyip cari açığı kapatmak ana amacı. Normalde faturada ne yazıyorsa o kadar vergi konuluyordu fakat bazı akıllılar faturaya düşük yazdırıyorlardı alış fiyatını böylece az vergi veriyorlardı. Bunu engellemek için

Merhabalar, Nike'in kendi sitesi üzerinden 150€'yu geçen bir sipariş yapacağım fakat fiyatı gümrükte problem oluşturabiliyor. Bunun riskleri nedir, veya gümrükte kalırsa ne gibi bir yol izleyebilirim? Bu risklere göre sipariş vereceğim.
merhaba bende az önce nike.com destek ekibini arayıp bu gürmük ile ilgili bi kaç soru sordum 150 euronun üstündeki ürünler nike.com üzerinden sipariş verilemiyor gümrüğe takılma ihtimalinin yüksek olmasından kaynaklı nike siparişi tamamlamana izin vermiyomuş bence sipariş vermeyi denememelisin gümrük vergileri yüksek.

150 Euro’ya kadar yapılan alışverişlerde Avrupa Birliği dışından satın aldıysanız yüzde 30 oranında bir vergi uygulanacak. Avrupa Birliği içerisinden verilen siparişlerde ise yüzde 18 anlaşması devam ediyor.

Aslında şansa bağlı mesela benim siparişim Türkiye'de 2 defa gümrükten geçti. İstanbulda sorun çıkmadı ama Konya gümrüğüne takıldı.

Geri
Yukarı