Amazon siparişi gümrüğe takılır mı?

Berkay Müyesser

Hectopat
Herkese iyi akşamlar. Benim bir sorum var mesela aşağıdaki resimdeki ürünü sipariş ettiğimde sanırım gümrük vergisi ödemiyorum fakat 2. resimdeki ürüne vergi ödüyorum değil mi?

1651771541850.png

1651771577401.png

Dosya Ekleri

• 1651771438276.png
    1651771438276.png
    393,4 KB · Görüntüleme: 184
Amazon'un satmadığı üründe vergi çıkar evet. İlk attığın RMX PSU'da ekstra vergi çıkmaması lazım. Satın alırken ödüyorsun zaten vergisi içinde.

Amazon.com üzerinden satın aldığınız tüm ürünlerden, vergi kesiliyor. Fotoğraftaki iki ürün de vergi ve kargo ücreti mevcut.

Amazon.com üzerinden ürün alacaksanız Amazon.com tarafından satılır ve gönderilir ibareli ürün almanızı öneririm. Diğer türlü gümrükte kalması ve ütopik vergiler çıkması muhtemel bir durum. İlk fotoğrafta 72.47$ kargo ücreti görünüyor, details kısmına tıklarsanız orada da ortalama alınacak vergi ücretini yazacaktır. Ürün gümrükten geçtikten sonra, daha az vergi ile gümrükten geçtiyse kalan tutarı da kartınıza iade ediyorlar.

Daha önce 10 parça ürün almıştım Amazon.com üzerinden.

Ekran kartı vergisi hesaplanmamış çünkü onu Amazon göndermiyor, tavsiyem Amazonun gönderdiği bir ürün bulmanız. Güç kaynağı vergisi içinde gümrükte ek ücret çıkmayacak.

Amazon.com üzerinden satın aldığınız tüm ürünlerden, vergi kesiliyor. Fotoğraftaki iki ürün de vergi ve kargo ücreti mevcut.

Amazon.com üzerinden ürün alacaksanız Amazon.com tarafından satılır ve gönderilir ibareli ürün almanızı öneririm. Diğer türlü gümrükte kalması ve ütopik vergiler çıkması muhtemel bir durum. İlk fotoğrafta 72.47$ kargo ücreti görünüyor, details kısmına tıklarsanız orada da ortalama alınacak vergi ücretini yazacaktır. Ürün gümrükten geçtikten sonra, daha az vergi ile gümrükten geçtiyse kalan tutarı da kartınıza iade ediyorlar.

Daha önce 10 parça ürün almıştım Amazon.com üzerinden.

amazon.com üzerinden alacağım fakat Amazon'un sattığı ekran kartlarının hiçbiri stokta yok ne zamandan ne zamana stoklar yenileniyor bir bilginiz var mı?

amazon.com üzerinden alacağım fakat Amazon'un sattığı ekran kartlarının hiçbiri stokta yok ne zamandan ne zamana stoklar yenileniyor bir bilginiz var mı?
Amazon.com stokları çok belirsiz oluyor sene başından beri her ay girip bakarım genelde Amazonun satmadığı ürünler oluyor. Ekran kartını Amazon.com.tr üzerinden almanız daha mantıklı olacaktır, Ürünlerde problem yaşarsanız Amazon.com.tr en son 2 sene kendi garantisini veriyordu. Amazon.com 30 Gün koşulsuz garanti veriyor.

Geri
Yukarı