1750 TL Monitörlü Sistem Tavsiyesi

Eyes

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. 1750 TL bütçem var. Monitör dahil sistem öneriniz var mı ? Kendi düşüncem G4400 + R7 360 tabanlı sistem toplamak veya X4 860K + R7 360 tabanlı sistem toplamak ancak ileride nasip olursa sistemi yükseltmeyi düşünüyorum. Bilgisayarı oyun oynamak için satın alacağım.

Bütçeyi 100 tl arttırarak böyle bir sistem toplaya bilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    52,9 KB · Görüntüleme: 567
Bütçem normalde 1600 TL ancak ekran kartını R7 250X den R7 360 yapmaya karar verdim bu yüzden @Emre Yalçın sizin önerdiğiniz sistemi alamam. Peki @ottomans58 oyunlarda bir problem olur mu ?

Hayır bir sorun olmaz. R7 360 ile R7 370 arasında yerine göre 5-10 FPS, yerine göre 20 FPS oynayabilir ama bu fark çoğu zaman anlık olur. Sen bu farkı anlayamadan akıcı bir şekilde oyununa devam ediyor olursun. Tamamen bütçenin durumuna göre karar vermelisin. Toplayacağın sistemi en fazla ne kadar bir zaman kullanırsın ve ne zaman güncellersin? Bunun cevabı da önemli.

Hayır bir sorun olmaz. R7 360 ile R7 370 arasında yerine göre 5-10 FPS, yerine göre 20 FPS oynayabilir ama bu fark çoğu zaman anlık olur. Sen bu farkı anlayamadan akıcı bir şekilde oyununa devam ediyor olursun. Tamamen bütçenin durumuna göre karar vermelisin. Toplayacağın sistemi en fazla ne kadar bir zaman kullanırsın ve ne zaman güncellersin? Bunun cevabı da önemli.

Sistemi herhangi bir aksilik olmazsa en az 3 yıl kullanırım diye düşünüyorum ancak 3 yılın sonunda eğitimim gereği laptopa geçmeme gerek kalmazsa götürdüğü yere kadar kullanırım. Bu sistemi 9 aya böldürmeyi düşünüyorum taksit bittikten sonra yükseltmeyi planlıyorum.

Bunları göz önünde bulundurarak G4400 + R7 360 daha mantıklı olmuyor mu ? Sizin dediğiniz gibi 2 çekirdek diye sıkıntı da olmuyormuş.

Sistemi herhangi bir aksilik olmazsa en az 3 yıl kullanırım diye düşünüyorum ancak 3 yılın sonunda eğitimim gereği laptopa geçmeme gerek kalmazsa götürdüğü yere kadar kullanırım. Bu sistemi 9 aya böldürmeyi düşünüyorum taksit bittikten sonra yükseltmeyi planlıyorum.

Bunları göz önünde bulundurarak G4400 + R7 360 daha mantıklı olmuyor mu ? Sizin dediğiniz gibi 2 çekirdek diye sıkıntı da olmuyormuş.

Çift çekirdekli olması şimdilik sıkıntı değil. İleride sıkıntı oluşturursa o zaman sadece işlemciyi değiştirirsin (3 sene sonrasından bahsediyorum). R7 360 ise gittiği yere kadar kullanırsın. Daha sonra durumuna göre düşünürsün belki işlemciyi yükseltirken yanında daha yeni bir ekran kartı da alabilirsin. Ama dediğim gibi bu sistem (bana göre) gayet yeterlidir. G4400 + R7 360 toplanabilir, tavsiye de ederim. Zaten bütçe şimdilik bu kadar el veriyorsa yapacak bir şey yok.

Anladım pekala o zaman şu sistemi toplayacağım. Herhangi bir sıkıntı yok değil mi ? @ottomans58
Intel Pentium G4400
MSİ H110M PRO VH
Kingston HyperX Fury 8 GB D4 2133 MHz
MSİ R7 360
Aerocool GT Black Edition 500 Watt
1 TB WD Blue 7200 RPM 64 MB
Acer 23 G326HLBBD

Anladım pekala o zaman şu sistemi toplayacağım. Herhangi bir sıkıntı yok değil mi ? @ottomans58
Intel Pentium G4400
MSİ H110M PRO VH
Kingston HyperX Fury 8 GB D4 2133 MHz
MSİ R7 360
Aerocool GT Black Edition 500 Watt
1 TB WD Blue 7200 RPM 64 MB
Acer 23 G326HLBBD

Evet, aynen bu şekilde toplanabilir. Yalnız son bir tavsiyem var eğer bütçen yetiyorsa o kasanın PSU'suz olan modelini alıp içine daha verimli bir PSU eklenebilir. Yapabiliyorsan Zalman Z3 PLUS + ZM500-LE yap ama yapamıyorsan Kasa dursun, sadece PSU'yu Zalman veya Corsair'in 450-500W'lık modellerinden biri alabilirsin. Çünkü Aerocool GT Black Edition'ın içinde gelen 500W PSU 12v kanalından 360W çekiyor. Yeterli gözüküyor ama bence yinede işi sağlama almak lazım.

Not:
Zalman ZM500-LE 12v kanalından 444W,
Corsair Builder VS450 12v kanalından 408W güç çekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı