18.000-20.000 TL sistem önerisi

Bütçe
18.000-20.000
Önerileriniz için teşekkür ederim. Bütçemi bir miktar arttırabilirim ancak i5 11400F Ryzen 5 5600'e göre nasıldır? İlk linkteki ekran kartı markasını hiç kullanmadım ondan dolayı o sisteme bir miktar uzağım.

Sanırım şu anlık ekran kartı hariç alabileceklerimi alıp indirim kovalayıp ekran kartımı almak. 1-1, 5 ay içerisinde karne indirimleri olacaktır o zamana kadar da bekleyebilirim şu anlık aşırı bir aciliyetim yok. Son olarak @messinicocugu'da bir yorumda bulunabilirse kararımı netleştirmek istiyorum.
Hocam internette 11400 vs 5600x testlerini izleyebilirsiniz. Aynı ekran kartı kullanılarak yapılan testlerde başa baş FPS almaktalar. Hatta bazı oyunlarda intel fazla, bazılarında amd fazla. Başa baş diyebilirim hatta test videosu bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
11400 ile 11400f arasında ne fark var derseniz tek far f sürümünde dahili gpu yok. Zaten ekran kartı alacağınız için gerek de yok ve f daha ucuz.

Merhaba;

18.000-20.000 TL civarında bir bütçem var. 2 gün önce Sinerji altunizade şubesine gittim. Bana aşağıdaki şekilde bir sistem önerisinde bulundular. Sistem montaj ile birlikte 18.739, 81 TL tutuyor. Parçaları ayrı ayrı alıp montajlayamayacağım için tüm parçaları aynı yerden almam sağlıklı olacaktır. Ayrıca şu anda elimde RX570 ekran kartı var. Ekran kartını sonra alıp indirim bekleyebilirim. Sizce bu bütçeyle daha iyi bir sistem alabilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Sistemi 1080p 144 Hz monitör ile kullanacağım. Oynayacağım en ağır oyun Mafia3, NBA2k gibi oyunlar olacaktır. Bu sistem ile benzeri oyunları rahat bir şekilde 5-6 yıl bu ayarlarda oynayabilir miyim?

-İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 4.40 GHz 6 çekirdek 35MB AM4 7nm işlemci.
-Anakart
ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart.
-Bellek
Corsair 8 GB Vengeance RGB Pro 3600MHz CL18 DDR4 RAM (cmw8gx4m1Z3600C18)
-Ekran kartı.
MSI Radeon RX 6600 Armor 8G 8 GB GDDR6 128 bit ekran kartı.
-SSD disk.
Kingston 500GB KC2500 NVMe okuma 3500 MB-yazma 2500 MB M.2 SSD (SKC2500M8/500G)
-Kasa
NZXT H510 tempered glass Siyah/Beyaz USB 3.1 ATX mid Tower kasa.
-Güç kaynağı.
Corsair 650W CV series CV650 80+ Bronze güç kaynağı.
-İşlemci soğutucu.
AMD Wraith Prism LED RGB AMD uyumlu hava soğutucu.
Ekran kartını 3060 Ti ile değiştirip attığım sistemi almanı öneririm.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Amazon'da şu şekilde bir ekran kartı buldum sizce alınır mı? Neredeyse 6600 XT fiyatına 3060 Ti satılıyor ancak Amazon'un kendisi satmadığı için emin olamadım. Ürün linki paylaşmak umarım yasak değildir.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Amazon'da şu şekilde bir ekran kartı buldum sizce alınır mı? Neredeyse 6600 XT fiyatına 3060 Ti satılıyor ancak Amazon'un kendisi satmadığı için emin olamadım. Ürün linki paylaşmak umarım yasak değildir.

Satıcısı amazon olmayan yurtdışı gönderilerinde gümrükte sorun yaşama ihtimaliniz yüksek hocam.

Satıcısı Amazon olmayan yurt dışı gönderilerinde gümrükte sorun yaşama ihtimaliniz yüksek hocam.

Yurt dışından gelen gönderilerde gümrük vb. masraflar adınıza ödenir ek bir ödemeye ihtiyaç duyulmamaktadır diye bir not var. Ek ödeme harici nasıl bir sorun çıkabileceğini düşünüyorsunuz?

Yurt dışından gelen gönderilerde gümrük vb. masraflar adınıza ödenir ek bir ödemeye ihtiyaç duyulmamaktadır diye bir not var. Ek ödeme harici nasıl bir sorun çıkabileceğini düşünüyorsunuz?

Hocam kısaca anlatmak gerekirse, Amazon kendi sattığı ve gönderdiği ürünlerin gümrük işlemlerini kendisi yapıyor. Bu işlemler için sizden başta ilave bir bedel alır subtotalde görürsünüz bunu. Sonra işlemlere harcadığı para, aldığından azsa farkı öder, çoksa size yansıtmaz.

Ancak Amazon üzerinden, satıcısı farklı bir şirket olan ürün ülkeye geldiğinde normal prosedür uygulanır. Satıcı şirket gerçekten gümrük işiyle uğraşmak isterse uğraşır elbette, benim masrafsız alabildiğim unknown satıcılı ürünler de oldu. Ama aynı ürünü Amazon değil farklı satıcıdan aldım diye ürünün gümrüğe takıldığı da oldu.

Yani siz satıcısı Amazon olmayan yurt dışı ürünü alarak aslında işi biraz gümrük memurunun kaprislerine indirgemiş oluyorsunuz. O keyfiyete güvenerek ben artık alışveriş yapmıyorum, durum tamamen sizin kanaatinizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı