18.000-25.000 arası 3D çizim ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
25000

emirxta

Femtopat
Daha fazla  
Max 25k bütçem var. Basit karavan araç üstü ekipman tasarlamak için laptopa ihtiyacım var. Arada bir de Valorant tarzı oyunları oynayacağım. MacBook Air 8 GB bu işler için yeterli mi? MacBook her zaman tasarım konusunda güzel gelmiştir. ASUS TUF Acer Nitro gibi modeller cezbedici duruyor ama kararsızım.

Max 25k bütçem var. Basit karavan araç üstü ekipman tasarlamak için laptopa ihtiyacım var. Arada bir de Valorant tarzı oyunları oynayacağım. MacBook Air 8 GB bu işler için yeterli mi? MacBook her zaman tasarım konusunda güzel gelmiştir. ASUS TUF Acer Nitro gibi modeller cezbedici duruyor ama kararsızım.

Araya Valorant girdiği için 8 GB M1 işlemcili MacBook Air ile zor olur. Ayrıca daha küçük oluyorlar oynamak zor olur oyunu. Yüksek RAM ve işlemcisi olan 3060 modellerini tercih edebilirsiniz. Modellere hakim olan arkadaşlar mesajımı yanıtlayıp atarsa sevinirim.

Acer Nitro hiç fena değil. Tuf tarafı biraz geride kalıyor Acer Nitro'ya göre. Proart serisine bakabilirsin ama fiyatları yüksek diye biliyorum

Ben şu bilgisayarı kullanıyorum, gayet memnunum önerebilirim.

Hangi programları kullandığınıza göre macOS seçiminiz değişebilir. Her çizim ve mühendislik uygulaması maalesef MacOS'da mevcut değil araştırmanız gerek ve macOS alırsanız oyun tarafını düşünmeyeceksiniz pek fazla. Kullandığınız programlar MacOS'da mevcutise ve Valorant oynamasam da olur derseniz gayet güzel bir tercih olur M1 Air. Diyelim ki programlarınız yok ve Valorant oynamayı bırakmakta istemiyorsunuz, o zaman yukarıdaki 6800H ve 3060 Acer olan modeli alabilirsiniz. Bu bütçedeki F/P bir ürün.

Solid, AutoCAD gibi programları öğrenmeye başlamak istiyorum MacOS'ta bunlar mevcut mu ya da mevcutsa nasıl performans verir bilmiyorum.

O fiyat aralığında 3050 Ti alinmaz.

3050 Ti sanırım benim için en ideali olabilir HP Victus'ta ise ısınma ile ilgili sorun yaşayabileceğimi söylediler, malzeme ve elektronik parçaları ne kadar dayanıklı o konuda da bilgiye sahip değilim.

Geri
Yukarı