18.000 TL bilgisayar programcılığı için laptop önerisi

Bütçe
10000-18000

Barış Turan

Hectopat
SSD veya HDD modeli
SSD
Üniversitede bilgisayar programcılığı bölümüne başlayacağım. Ders çalışıp bölümüme uygun kullanabileceğim bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Kafamda MacBook yatıyor ekosistem uyumluluğu açısından bana hitap ediyor. MacBook kullanırken kod yazmada sorun yaşayacağım bir durum olur mu? Veya alternatif hangi bilgisayara yönelebilirim. Pil performansı benim için çok önemli olacaktır. Teşekkürler.

Yazılım için böyle bir laptop alın pili uzun gitmesi gerek taşıması kolay olmalı ve ekranı güzel olmalı cihazda hepsi var ve özellikleri de iyi.
14inc ekranda kod yazmak eziyet cektirir. Hele bir de benim gibi gozunde miyop varsa 😅

15.6 inch, islemci agirlikli, 512-1024 GB M.2 SSD'ye sahip ve arkadasin da dedigi gibi bataryasi uzun giden laptoplara bakmaniz iyi olur.

Casper'dan ise ozellikle uzak durmanizi tavsiye ederim. Excalibur serisi hakkinda cok musteri memnuniyetsizligi var. Lenovo Ideapad serisine bakabilirsiniz. Asus'un bazi modelleri de sogutma konusunda iyi olabiliyor.

Ama akliniza MacBook girdiyse ve ekosistemi de bozmayayim diyorsaniz 2.el MacBook'lara bakabilirsiniz.

14inc ekranda kod yazmak eziyet cektirir. Hele bir de benim gibi gozunde miyop varsa 😅

15.6 inch, islemci agirlikli, 512-1024 GB M.2 SSD'ye sahip ve arkadasin da dedigi gibi bataryasi uzun giden laptoplara bakmaniz iyi olur.

Casper'dan ise ozellikle uzak durmanizi tavsiye ederim. Excalibur serisi hakkinda cok musteri memnuniyetsizligi var. Lenovo Ideapad serisine bakabilirsiniz. ASUS'un bazi modelleri de sogutma konusunda iyi olabiliyor.

Ama akliniza MacBook girdiyse ve ekosistemi de bozmayayim diyorsaniz 2.el MacBook'lara bakabilirsiniz.

Casper en son tercih edeceğim bir marka bile değil yakınımda uzağımda kim alıysa dediğiniz gibi sorun çekti. MacBook tercih edersem fiyatı yukarı çekip sıfır almayı tercih ederim. ASUS'un TUF modelleri de hoşuma gidiyor pili uzun gidiceğine güvenebilirsem ASUS'u tercih ederim.

Asus iyi gibi teşekkürler.

Casper en son tercih edeceğim bir marka bile değil yakınımda uzağımda kim alıysa dediğiniz gibi sorun çekti. MacBook tercih edersem fiyatı yukarı çekip sıfır almayı tercih ederim. ASUS'un TUF modelleri de hoşuma gidiyor pili uzun gidiceğine güvenebilirsem ASUS'u tercih ederim.

ASUS iyi gibi teşekkürler.

Bunu da öneririm ayrıca ekranı da büyük pili Zephyrus kadar olmasa da diğerlerine göre daha iyi.

Geri
Yukarı