18.000 TL civarı bütçe ile monitör hariç bilgisayar toplama

Merhabalar,
Başlıkta belirtilen bütçe için arkadaşımın seçtiği parçaları resim olarak ekledim. Sizce değiştirilmesi/eklenmesi gereken herhangi bir parça var mı? Bütçeyi daha yukarı çıkarmayı pek istemiyorum.

Başka bir arkadaşım sıvı soğutmanın biraz abartıya kaçtığını söyleyerek bu ürünü seçmemi tavsiye etti:
COOLER MASTER MasterLiquid ML240L V2 RGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu | ITOPYA

Ayrıca endişelerimden en büyüğü, kasadaki stok PSU'nun kullanılmasının bu sistem için uygun olup olmadığı ve 650W'ın bu sisteme yetip yetmeyeceği. Bu kasayı kullananlar veya hakkında bilgisi olanlar konu hakkında bilgilendirirse memnun olurum.

SSD/HDD olmadığının farkındayım. Eski kasamdaki SSD'yi aktaracağım, bu yüzden eklenmemesini rica ettim.

Kasanın monte edilerek gönderilmesi için parçaların tümünü tek yerden sipariş vermek istiyorum (bu durumda İtopya), bu nedenle eğer başka parça önerisinde bulunursanız lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Seçilen parçalar/sistem için genel olarak yorumlarınızı da paylaşabilirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler!

Dosya Ekleri

• parcalar.png
    parcalar.png
    73,9 KB · Görüntüleme: 103
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Başlıkta belirtilen bütçe için arkadaşımın seçtiği parçaları resim olarak ekledim. Sizce değiştirilmesi/eklenmesi gereken herhangi bir parça var mı? Bütçeyi daha yukarı çıkarmayı pek istemiyorum.

Başka bir arkadaşım sıvı soğutmanın biraz abartıya kaçtığını söyleyerek bu ürünü seçmemi tavsiye etti:

Ayrıca endişelerimden en büyüğü, kasadaki stok PSU'nun kullanılmasının bu sistem için uygun olup olmadığı ve 650W'ın bu sisteme yetip yetmeyeceği. Bu kasayı kullananlar veya hakkında bilgisi olanlar konu hakkında bilgilendirirse memnun olurum.

SSD/HDD olmadığının farkındayım. Eski kasamdaki SSD'yi aktaracağım, bu yüzden eklenmemesini rica ettim.

Kasanın monte edilerek gönderilmesi için parçaların tümünü tek yerden sipariş vermek istiyorum (bu durumda İtopya), bu nedenle eğer başka parça önerisinde bulunursanız lütfen bunu göz önünde bulundurun.

Seçilen parçalar/sistem için genel olarak yorumlarınızı da paylaşabilirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler!

Soğutmanın fiyatı çok yüksek. Arkadaşın dediği de yeterli. PSU yetmez bu daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Şimdiden teşekkürler!
Bu bütçeye RTX 2080 az olmuş bence.

Tekrardan merhabalar, yine ben. 😄

Soğutmanın fiyatı çok yüksek. Arkadaşın dediği de yeterli. PSU yetmez bu daha iyi olur.

Sıvı soğutmayı arkadaşımın dediği ile değiştirdim. Paylaştığınız kasanın görüntüsü hoşuma gitmediği için bunu almayı düşünmüyorum. Önceki kasaya belki ek PSU koyularak o kullanılabilir. (Maalesef PSU'suz versiyonu stokta yok)

PSU mutlaka gerekli diyorsanız İtopya üzerinden önerebileceğiniz bir PSU var mı?

Diğer arkadaşlar;

2080 super koydum sanıyordum, uyardığınız için çok teşekkürler, onu da düzelttim. 😄

Sorduğum kişilerden genel olarak 10900'ü değiştirmem gerektiği yorumunu aldım. Alternatif olarak ne almalıyım?

Son halini resim olarak ekliyorum. Değiştirmemi/eklememi önereceğiniz parçaları paylaşabilirseniz sevinirim. (İtopya'da stokta bulunması önemli)

Dosya Ekleri

• parcalar.png
    parcalar.png
    71,6 KB · Görüntüleme: 87
Çarpan kilidi açık olmayan işlemci alıp anakart olarak overclock yapılabilecek anakart almışsınız. İşlemci sadece oyun oynamak için abartı. i7 sonunda k ibaresi barındıran işlemci alın.

Geri
Yukarı