18.000 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
18.000

Deafman

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar,
Ryzen 5600 işlemci, MSI B550 A-PRO anakart sahibiyim. 15 bin TL olan ekran kartı bütçemi 18 bine çıkarttım. High Power 600 watt 85+ Bronze PSU sahibiyim. (PSU'yu değiştiremiyorum) Ekran kartı için tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Herkese iyi akşamlar,
Ryzen 5600 işlemci, MSI B550 A-PRO anakart sahibiyim. 15 bin TL olan ekran kartı bütçemi 18 bine çıkarttım. High Power 600 watt 85+ Bronze PSU sahibiyim. (PSU'yu değiştiremiyorum) Ekran kartı için tavsiyelerinizi rica ediyorum.
Monitörün 1080p ise bütçeni o kadar çıkarmana gerek yok darboğaz olur 15 ve üzeri alacağın kartlar 2K kartı.

7800XT'nin yerine 6800 XT öneririm, FPS olarak neredeyse 10 FPS fazla, watt olarak da 6800 XT daha az, şahsen param olsa 7800 XT almam.

İndirimde yakalayabilirsen 4070 alınabilir, şu anlık bütçeni 2-3K aşıyor. Olmazsa NVIDIA tarafında 4060Ti alınabilir. AMD olur dersen RX 7800 XT var.
Amd'nin oyun performansını çok beğeniyorum, oyun amaçlı kullanacağım için rx 7800 mantıklı ama çok fazla model var ve internette nerdeyse hiç inceleme videosu yok. Powercolor da hellhound var red devil var. Sapphire de pulse var, nitro var, pure gaming var. Yeni bir kart olduğu için kafam karıştı.

Monitörün 1080p ise bütçeni o kadar çıkarmana gerek yok darboğaz olur 15 ve üzeri alacağın kartlar 2K kartı.
Monitör 1080p ama ocak ayında onu da değiştirmeyi düşünüyorum. Benimki biraz geleceğe yatırım olacak.

AMD'nin oyun performansını çok beğeniyorum, oyun amaçlı kullanacağım için RX 7800 mantıklı ama çok fazla model var ve internette neredeyse hiç inceleme videosu yok. PowerColor da Hellhound var, Red Devil var. Sapphire'de Pulse var, Nitro var, Pure Gaming var. Yeni bir kart olduğu için kafam karıştı.
18K altına Sapphire Pulse ve PowerColor Hellhound var. Açıkçası Sapphire'e pek sıcak değilim. Pulse modeli de meh.

Ben indirim kovalayıp 4070 almanızı tavsiye ederim. Şu videoyu bırakayım, belki bir fikir oluşturur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı