18.000 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
18.000
18k altına Sapphire Pulse ve PowerColor hellhound var. Açıkçası Sapphire'e pek sıcak değilim. Pulse modeli de meh.

Ben indirim kovalayıp 4070 almanızı tavsiye ederim. Şu videoyu bırakayım, belki bir fikir oluşturur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasım'da düşmediyse daha düşmez hele yılbaşına yaklaşıyoruz zam yakındır.

O ekran kartına 600w psu az gelebilir.
Önce deneyeceğim eğer yetmezse mecburen onu da değiştireceğim.

Yüzde 30 kadar darboğaz yapar 1080p de. 2K oynamayacaksan 7800xt almamak lazım.
2k da oynasam monitörüm full hd görüntü bozulacak, 2k monitör alsam 6 binden başlıyor işlemci yükseltmek daha mantıklı sanki. Nasıl hesaplıyorsunuz darboğazı ona göre kart seçeyim?

Önce deneyeceğim eğer yetmezse mecburen onu da değiştireceğim.

2K da oynasam monitörüm Full HD görüntü bozulacak, 2K monitör alsam 6 binden başlıyor işlemci yükseltmek daha mantıklı sanki. Nasıl hesaplıyorsunuz darboğazı ona göre kart seçeyim?

Gelecek vaadeden bir şey almak mantıklı değil maalesef. 1080p için ideal bir kart almalısın. Üst düzey bir kart alıp ilerisi için dersen yazık olur karta. Mesela 6800XT'ye eski dedin üst mesajlarda. Sen şimdi 7800 XT alırsan seneye birisi gelir o eski der. Sen daha o kartın hakkını veremeden eski falan derler. Her yıl yenisi çıkıyor yani sistemi toplarken birbirine uyumlu toplarsın uzun süre kullanırsın. İşlemciyi ve monitörü değiştirmeyeceksen üst düzey bir ekran kartı almanı tavsiye etmem. 3060 12 GB olan modeli tavsiye ederim sana.
Darboğaz hesaplama yazıp aratınca ilk sırada çıkan siteden hesaplanıyor.

Şu 3060 ve 6800 XT öneren kişiyi dikkate almayın... 3060 nedir Allah aşkına? İleriye dönük kart almak neden mantıksız olsun? Asıl ''yeter'' deyip 3060 almak mantıksız. Yeni çıkan bazı oyunlarda 3060 gibi kartlar artık ultra 60 FPS veremiyor, yavaş yavaş low grafik ayarlarına gidiyor. Ayrıca 3060'ı sırf eski olduğu için önermediğimizi sanıyor... 4000 serisi, 3000 serisine göre birçok avantajla geliyor. 10 bin liraya 3060 mı alırsın yoksa 10 bin liraya 4060 mı?

Darboğaz hesaplama yazıp aratınca ilk sırada çıkan siteden hesaplanıyor.
Ki arkadaşın bilgisi de bu yazdığı cümleden anlaşılıyor. Darboğaz hesaplama siteleri kullanılmaz. Üst düzey işlemci ve orta düzey kartla bile darboğaz gösteriyor. Bilmiyorsanız ''bildiğinizi zannedip'' yanlış yönlendirmeyin insanları. Boş boş öneri de yapmayın, iyi günler.

bende 2 hafta önce r5 5600e yükselttim işlemciyi ekran kartı bakıyorum 4060ti yi çok düşündüm ama 16gb modeliyle 4070 arasındaki fiyat farkını görünce 4060ti almak çok mantıksız 18-19bin civarlarına giriş model harici veya gigabyte 4070 bulursam alıp yanına 6bin tl civarında 144hz 2k monitör çekmeyi düşünüyorum.

Şu 3060 ve 6800 XT öneren kişiyi dikkate almayın... 3060 nedir Allah aşkına? İleriye dönük kart almak neden mantıksız olsun? Asıl ''yeter'' deyip 3060 almak mantıksız. Yeni çıkan bazı oyunlarda 3060 gibi kartlar artık ultra 60 FPS veremiyor, yavaş yavaş low grafik ayarlarına gidiyor. Ayrıca 3060'ı sırf eski olduğu için önermediğimizi sanıyor... 4000 serisi, 3000 serisine göre birçok avantajla geliyor. 10 bin liraya 3060 mı alırsın yoksa 10 bin liraya 4060 mı?

Ki arkadaşın bilgisi de bu yazdığı cümleden anlaşılıyor. Darboğaz hesaplama siteleri kullanılmaz. Üst düzey işlemci ve orta düzey kartla bile darboğaz gösteriyor. Bilmiyorsanız ''bildiğinizi zannedip'' yanlış yönlendirmeyin insanları. Boş boş öneri de yapmayın, iyi günler.
Hocam 4070 benim bütçemi çok aşıyor ama rx 7800'e çok sıcak bakıyorum. Sizin düşünceniz nedir? Ryzen 5600 ile bu ekran kartı darboğaz yaşar mı? Çözünürlük 1080p olacak şekilde düşünün.

Geri
Yukarı