18.5" monitör mü alayım, 21.5" monitör mü?

• Konuyu başlatan Oğulcan Erişti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 6B

18.5" monitör mü, 21.5" monitör mü? Konuyu okuduktan sonra cevaplarsanız sevinirim.

• Oy verenlerin toplamı
    19
O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Selamlar,

Bundan yaklaşık 2-3 ay önce ASUS 23.6" VN247H monitör aldım fakat 3 hafta önce mecburi olarak sattım. Nedeni ise, göz sorunlarım. Gözlük takarak kullanıyorum fakat 23."6 monitör gözüme çok büyük geldi, çözünürlük olarak da 1920x1080'in bana çok ama çok geniş ve büyük geldiğini söyleyebilirim. Monitörü aldığım zaman, hiç böyle bir sorun beklemiyordum.

Şu anda kullandığım, benim 8 senelik emektarım olan Samsung SyncMaster 793DF 17" CRT monitör, artık emekli olma yolunda gibi gözüküyor. Hiçbir sorunu yok fakat, hala sıkıntısız, muhteşem bir şekilde çalışıyor. Fakat ben artık şu kocaman monitörlerden kurtulmak istiyorum. Onun yerine, şunu almayı planlıyorum:

18.5" VS197N GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Şunu merak ediyorum;
1- 17" monitör ile 18.5" monitör arasında bir fark olacak mı?
2- Çözünürlük olarak 1024x768 ile 1366x768 arasındaki tek fark genişlik mi olacak?
3- 18.5" monitör tercih etmeli miyim? Onun yerine 21.5" monitör baksam daha iyi olur mu?
4- Eğer 21.5" monitör tarafından olacaksanız, E2262Vw alacağım. Gözlük takarak kullandığım zaman gayet rahat bir şekilde hakim olabilir miyim monitöre?

Cevaplarsanız sevinirim.

@SypeR, @Berke Kan, @Silinen üye, sizlerin de görüşü önemli.

Bende gözlük kullanıyorum. Dediğin gibi çok büyük geliyor. Ben 23" inç aldım. Galiba bende 21.5" inç alacağım. Çünkü 18.5" inç gerçekten de küçük oluyor. Hatırlıyorsam sen bir konuda artık oyun oynamıyorum, ekran kartımı da sattım dedin. Oyun oynamıyorsan 18.5" inç yetebilir.

Ben geçen sene aldığım için çok sinirliyim. Küçükken takmaya başlasam bu kadar olmazdı.

1920x1080 olması ve büyük olması işi zorlaştırıyor. Ben Cs 1.6 oynarken zorlanıyorum. Çünkü ekran yana doğru geniş oluyor. Cs'de bir bakışta her tarafı görmen lazım yoksa adam çıktığı gibi indirir.

Konuya boş cevap atmış gibi oluyorum. En iyisi gidip denemen.

Geri
Yukarı