18 bin TL bütçeli hazır sistem bilgisayar önerisi

Bütçe
18000
Bütçe 240 TL artarsa:

Artmazsa:

Anakartı b550 m-K, psu’yu 650w yaparak bunu almanızı tavsiye ederim. Eğer 500 GB ssd yetmez derseniz 1 tb kingston nv2’de yapabilirsiniz.

Bütçe 240 TL artarsa:

Artmazsa:

Anakartı b550 m-K, psu’yu 650w yaparak bunu almanızı tavsiye ederim. Eğer 500 GB ssd yetmez derseniz 1 tb kingston nv2’de yapabilirsiniz.
6750XT 6700XT'den neden bu kadar pahalı

6700 XT sistem yeni çıktı bayağı F/P sistem.

3060 Ti'ya denk geliyor ve 3060 12 GB ile aynı VRAM fakat gerek ısınma gerek yazılım gerek kalite RX serisi RTX kadar kaliteli ve güvenilebilir değil diyorlar öyle olmasa her halde 20 binlik NVIDIA sistemin rakibini AMD 14 bine satmazdı.

3060 Ti'ya denk geliyor ve 3060 12 GB ile aynı VRAM fakat gerek ısınma gerek yazılım gerek kalite RX serisi RTX kadar kaliteli ve güvenilebilir değil diyorlar öyle olmasa her halde 20 binlik NVIDIA sistemin rakibini AMD 14 bine satmazdı.

Üstelik 6750 XT ile 6700 XT neredeyse aynı performansı veriyorlarsa neden aradaki fiyat farkı bu kadar büyük, stok ve talep yüzünden mi? Alacağım bilgisayarı bir 6-7 yıl daha sorun çıkarmadan kullanmak istiyorum şu anki bilgisayarımı 2017 de MediaMarkt'tan aldım NVIDIA ekran kartı Ryzen işlemci şu ana kadar kasanın kendi PSU'sunun temassızlığı dışında tamire götürmedim. Öyle sorun çıkardığında içinden bir bileşeni değiştiririm yenisini sipariş ederim tamire götürürüm istemiyorum zaten bilgisayarı aldığımda yapmayı düşündüğüm şey M&B II: Bannerlord, RE 2/3/4 Remake serisi, RDR 2, GTA V tarzı Single ve CS:GO, CS2 Online FPS oyunları oynamak bu tür şeylerde AMD sıkıntı çıkarmayabilir gerçi ama uzun ömürlü mü kafamda cidden çok fazla soru işareti var aldıktan sonra sorun çıkarsa cidden üzülürüm aldığıma.

Bütçe 240 TL artarsa:

Artmazsa:

Anakartı B550 M-K, PSU'yu 650W yaparak bunu almanızı tavsiye ederim. Eğer 500 GB SSD yetmez derseniz 1 TB Kingston NV2'de yapabilirsiniz.

Bu arada biliyorum çok soru sordum ama anakartı neden A320M'den B550M'e değiştirmeliyim MHz dışında artı özelliği var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı