8-12 bin TL bütçeli hazır sistem önerisi

Bütçe
8-12 bin TL

Anitox

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce bilgisayarım yandığı için düzenli olarak belirli sitelerin hazır sistemlerini takip ediyor ve fiyat araştırması yapıyorum. Yaklaşık 8 ile 12 bin TL arasında bir bütçem var ve beni 3 4 yıl kadar götürecek bir sisteme ihtiyacım var.
Bilgisayar dışında xbox series s konsolum var ve genel olarak oyun ihtiyacımı oradan gideriyor olsam da içimdeki pc oyuncusu asla rahat durmuyor ve konsolda olmayan oyunları da pc üzerinde oynamak istiyorum.
Sistemde visual studio ve unreal engine gibi yorucu programları da kullanacağım için çok giriş seviyesi bir sistem de istemiyorum.
Bu fiyat aralığında en düşük gtx 1650 en yüksek de rtx 2060 olan sistemlere denk geldim.RTX ve DLSS teknolojisine sahip bir kart uzun vadede daha çok işime yarayacağını düşünüyorum ve mümkünse bu kartlı bir sisteme yönelmek isterim.
Kendim tek tek toplamayı sevsem de bu şekilde daha pahalıya geldiğini düşünüyorum. O yüzden tecrübeli arkadaşlardan hangi siteler daha ucuza sistem satıyor ve kampanya dönemleri hangi günler oluyor bununla ilgili bilgi istiyorum, şimdiden teşekkür ederim!

Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce bilgisayarım yandığı için düzenli olarak belirli sitelerin hazır sistemlerini takip ediyor ve fiyat araştırması yapıyorum. Yaklaşık 8 ile 12 bin TL arasında bir bütçem var ve beni 3 4 yıl kadar götürecek bir sisteme ihtiyacım var.
Bilgisayar dışında Xbox Series S konsolum var ve genel olarak oyun ihtiyacımı oradan gideriyor olsam da içimdeki PC oyuncusu asla rahat durmuyor ve konsolda olmayan oyunları da PC üzerinde oynamak istiyorum.
Sistemde Visual Studio ve Unreal Engine gibi yorucu programları da kullanacağım için çok giriş seviyesi bir sistem de istemiyorum.
Bu fiyat aralığında en düşük GTX 1650 en yüksek de RTX 2060 olan sistemlere denk geldim. Kendim tek tek toplamayı sevsem de bu şekilde daha pahalıya geldiğini düşünüyorum. O yüzden tecrübeli arkadaşlardan hangi siteler daha ucuza sistem satıyor ve kampanya dönemleri hangi günler oluyor bununla ilgili bilgi istiyorum, şimdiden teşekkür ederim!
RX6600 bulunduran bir sistem alınabilir.

RTX ve DLSS teknolojisine sahip bir kart tercih etmeyi düşünüyorum. Sanırsam AMD bu konuda biraz geride kalmış durumda.
Ray Tracing 6600'de de var. Ayrıca 2060'da çok iyi bir RT performansı alamazsın.

6600 ile rtx 2060 karşılaştırmalarına bir bakacağım o halde ama dlss büyük fark yaratıyor diye biliyorum. Önerebileceğiniz bir sistem var mı peki?
6600, 2060'dan daha iyi. 3060'ın bir tık altında.

Toplam fiyat: 11975 TL.
Not: RTX istemişsiniz fakat bu bütçede alabileceğiniz RTX 3050 var ve DLSS açıkken bile RX6600'e rakip olamayacak kadar zayıf, bu sebeple RX6600 tercih etmenizi öneririm.
Not 2: Bir miktar darboğaz olabilir fakat bu bütçede daha yüksek performans veren bir sistem şu anda piyasada yok.
Not 3: Bütçe artarsa işlemciyi Ryzen 5 5600 seçebilirsiniz.

Not: RTX istemişsiniz fakat bu bütçede alabileceğiniz RTX 3050 var ve DLSS açıkken bile RX6600'e rakip olamayacak kadar zayıf, bu sebeple RX6600 tercih etmenizi öneririm.
Not 2: Bir miktar darboğaz olabilir fakat bu bütçede daha yüksek performans veren bir sistem şu anda piyasada yok.
Darboğaz olmaz. 3300X, 6600XT'yi ufak bir OC ile besleyen bir işlemci.

Hazır sistem satan siteler daha ucuz değil mi? Ve önerebileceğiniz bir İnternet sitesi var mı bunun için?

Yeni konular

Geri
Yukarı