18 bin TL sistem toplama

Hocam sistem çok iyi görünüyor. 18 bin lira bütçeyle AMD işlemci kullanmak biraz düşündürücü benim için. AMD’ye önyargımı kıramıyorum :/ Ekran için ise eğer faydası olacaksa bende zaten harddisk var. Ordan bir 300 lira daha bütçemiz olabilir. Sizin sistem üzerinde oynayarak yapabilirim onu da.
Ryzen kullanmadan kıramazsınız zaten ön yargınızı. Beğenmezseniz ben iade alıcam işlemciyi o kadar eminim :D

Hocam sistem çok iyi görünüyor.
Bana kullanım amacını söyler misin? Hangi oyunları oynayacaksın ve monitör olarak masada kullanım yapabilir misin?
MD işlemci kullanmak biraz düşündürücü
Intel şu an alınacak bir işlemci değil. Performansına diyecek lafım yok, ancak 2K alacağımız için aynı performansı verecektir. O yüzden fazladan 1500TL çöpe gitmesin diye Ryzen almanız faydalı olacaktır.

Bana kullanım amacını söyler misin? Hangi oyunları oynayacaksın ve monitör olarak masada kullanım yapabilir misin?

Hocam özellikle X-Plane uçak simülasyonu oynuyorum. Yaşıma pek uygun olmasa da GTAV , Battlefield, Witcher , ATS tarzı oyunları da oynuyorum :)

Bu arada AMD Ryzen 7 işlemci karşılaştırma sitelerinde fikrimi değiştirmeye başladı. Ciddi ciddi düşüneceğim. Ordan arttırılan paraya bu RTX 2080ti denen ekran kartı modeli vs daha rahat alınabiliyor haklısınız.

9.nesil inteller geldiği için saçma bir yere koydu intel 8.nesil işlemcilerinin fiyatlarını. E 9.nesilde 9700K almak gerek ama onunda fiyatı yüksek ve bu durumda yine 2700X kesinlikle alınmalı diyorum içiniz rahat olsun eski AMD değil Ryzenleri iyi yaptılar baya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı