18 bin TL'ye kadar telefon tavsiyesi

İyi sosyaller,
Malumunuz vergisiz telefon detayları belli oldu ve söz konusu telefonlar 2 sene satilamayacağı için bedava verseler alınmaz, şahsi fikrim. Ben de mecburen yurt dışı telefonlara yönelmek istiyorum. Bütçe maksimum 17,18 bin TL civarı. Gözüme çarpan telefonlar şimdilik POCO F5 Pro ve OnePlus 9 Pro. Bu telefonlarda IMEI atılabilme durumu nedir? Başka tavsiyeniz var mı? Eğer yoksa bu ikisi arasında hangisini tercih etmeliyim?
Yurt içi olarak Samsung S21 FE al. Oyun odaklı alacaksan Poco F5.
İlla ki yurt dışı cihaz alacağım dersen;
•OnePlus 11-10 Serisi
•Xiaomi 13 (Direnç ile mevcut.)
•Redmi K60 Pro (Direnç ile mevcut.)
•Mi 12T Pro/12T (Direnç ile mevcut.)
•Poco F5 Pro/Poco F5 (Direnç ile mevcut.)
•Mi 11 Ultra (Direnç ile mevcut.)
•Mi 10 Ultra (Yazılımsal olarak mevcut.)
•Mi 10 Pro 5G/Mi 10 5G (Yazılımsal olarak mevcut.)
(Bu bir öneri değildir. IMEI Repair tamamen yasa dışı bir işlem.)

OnePlus Android tarafında en iyi markalardan ve kaliteli markalardandır.POCO F5 kamera üzer oyun performansı hayran bırakır.OnePlus 9 Pro pil ömrü dışında gayet iyi telefon arayüzüde güzel sorun çıkarmayan bir arayüzdür.Ekran sebebiyle pil ömrü düşük oluyor.Birde Amoled yanığı görülebilir ama daha eski telefonlarda karşılaşılan kronik sorundu bu yani 9 Pro'da yaşayacağınızı sanmıyorum.Kriterlerinize göre seçim yapmanız gerekecek bu ikili arasında.

Direnc işiyle bence uğraşmayın. Telefona zarar verilme ihtimali var. Çift simli yurtdışı telefon al 4+4 ay kullan.
Mesela Xiaomi 13 de anakart farklıymış. Çift katman falan diye bahsediliyor. Müdahele edilememe durumu da olabilir.

İyi sosyaller,
Malumunuz vergisiz telefon detayları belli oldu ve söz konusu telefonlar 2 sene satilamayacağı için bedava verseler alınmaz, şahsi fikrim. Ben de mecburen yurt dışı telefonlara yönelmek istiyorum. Bütçe maksimum 17,18 bin TL civarı. Gözüme çarpan telefonlar şimdilik POCO F5 Pro ve OnePlus 9 Pro. Bu telefonlarda IMEI atılabilme durumu nedir? Başka tavsiyeniz var mı? Eğer yoksa bu ikisi arasında hangisini tercih etmeliyim?
S21 FE güzel bir seçim olacaktır.

Yurt içi S21 FE alın.

OnePlus 9 Pro'ya bulaşmayın, ciddi ısınma sorunları var. Batarya ömrü de rezil seviyede, yükte 3 saati ancak görürsünüz.

Dirençli cihaz cephesine de bulaşmayın :).

Geri
Yukarı