+18 videolar yüzünden TikTok'a dava açılabilir mi?

Alakası bile yok, Youtube kanalıma kitle çekmek için kısa videolar paylaşıyordum, tıpkı shortsta olduğu gibi ama o kitlenin benim için çok uygun olmadığını anlamadım. Ayrıca para kazansam ne sıkıntı olacak ki?
Ölesiye savunur gibi oldunuz bir an o yüzden dedim.
Burda da internete erişim ve ebeveynlerin sorumluluğu geliyor karşımıza. Bu konudaki sorumluluk tamamen ebeveynlerde benim gözümde.
Yani yasaklanması taraftarıyım biraz da çok anlamsız videolar çekiliyor ebeveynlerin çocuklarının ne izlediği çok umurlarında değil hatta hiç değil beni oyalamasın alsın eline telefonu vakit geçirsin diyerekten çocuğun eline tutturuluyor o çocuğun karşısına çıkanlar beynini yakan türdendir ona eminim.

Ek olarak burada TikTok'un sözcülüğünü yapıyor gibi görünüyorum ama inan umurumda değil. Sosyal medyadan zaten genel olarak 1 kuruş bile gelirim yok. Sadece başlıkta yazanın gerçek dışı olduğunu düşündüm. Yoksa bana sorarsan ebeveyn kontrolü olmadan bırak TikTok'u herhangi bir sosyal medyada takılması sıkıntı zaten çocukların.

Yani yasaklanması taraftarıyım biraz da çok anlamsız videolar çekiliyor ebeveynlerin çocuklarının ne izlediği çok umurlarında değil hatta hiç değil beni oyalamasın alsın eline telefonu vakit geçirsin diyerekten çocuğun eline tutturuluyor o çocuğun karşısına çıkanlar beynini yakan türdendir ona eminim.
Hayır tam tersi sorumsuz ebeveynlerin yasaklanması lazım direkt.

Peki burada sorun uygulamanın mı yoksa sorumsuz ebeveynlerin mi? Sorumsuz ebeveynler için özgürlükten mi taviz etmek istiyorsunuz? Bugün TikTok olur, yarın Reddit olur, sonra Instagram olur.

Fakat NSFW içeriğe kolaylıkla erişebiliyoruz, öyle değil mi?

Çocuklar arasında yaygın değil doğru ama daha sonra yaygın olmayacağı kesin değil. Ayrıca ben erişme rahatlığı açısından bu örneği vermiştim.
Nsfw anlamında reddit daha donanımlı hem blur hem de nsfw kapatma var ve yaş kitlesi diğer sosyal medyalara göre çok daha büyük.

Geri
Yukarı