18 yaş altı biri yaz tatilinde nerede çalışılabilir?

Her ikisi de ama daha çok para.

Kafe restorant tarzı yerler olabilir ama iş ogrenceksen sanayide tamircilerin yanında çalışabilirsin veya bir bilgisayarcida iş bulursan senin için daha iyi olur basit işleri yaparsın ama kolay olmaz bilgisayarcida iş bulmak.

Bulamaz hocam. Bilgisayarcı kendi başına dükkanı zaten yürütür, eleman istemez. Eleman demek masraf demek.
Bizim kaçak fotokopici vardı paraya para demiyordu 3 kişi dükkanı zor yetiştiriyordu eğer işlek biryer bulursa işine gelir.

Bizim kaçak fotokopici vardı paraya para demiyordu 3 kişi dükkanı zor yetiştiriyordu eğer işlek biryer bulursa işine gelir.
Zor dostum bu yaşta zoooor. Öyle her yer almaz diyorum alırlarsa da verirler 4bin 5bin aylık o kadar. Bir kere zaten tecrübe yok. Ben de çalıştığım yere ilk girdiğimde tecrübesizim diye ve 18 yaş değilim diye ucuza çalışmıştım. Şimdi 18im ve asgari ücreti üstü + ssk ile çalışıyorum.
Dipnot: Ben de bir akrabam aracılığı ile oraya girdim yoksa yeni eleman asla almıyorlar eski çalışanları çağırıyorlar hep.

Yaz günlerinde düğün salonları çok yoğun olduğu için ekstra çalışacak eleman arıyorlar. Etrafındaki düğün salonlarını gez oralarda garsonluk yapabilirsin. Ben öyle yapıyordum sana ne kadar verirler bilmem ama bana geçen sene günlük 100 bahşiş alırsam 150-200 TL para kazanıyordum

10. sınıf bilişim öğrencisiyim yazın bölümümde bana yardımı dokunabilecek nerelerde çalışabilirim?
İmkansızdan daha zor üniversite mezunu arkadaşlarım iş bulamıyorlar :) 3-4 yıl portfolyonu genişletirsen (çok kaliteli işler ile) belki iş alırsın. Demek istediğim eğer baskı altında değilsen kendini geliştirmeye bak bir sürü kaynak var beleş.

Bölümümde bana nasıl yardımı dokunabilir?

Bilişim, en basit haliyle insanların çözümüne sanal ortamda çözüm bulmak için vardır. Bu her konuda böyledir. Her şey insanların sorunlarını çözmek içindir. Sen de kafede çalışarak insanlarla iletişime geçebilir, sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışabilirsin. Çevren de olur.

10. sınıf bilişim öğrencisiyim yazın bölümümde bana yardımı dokunabilecek nerelerde çalışabilirim?

Babanın sanayide tanıdığı varsa çalışabilirsin mesela ben babamın çalıştığı şirketin tamirhanesinde çalışacağım.

Geri
Yukarı