18 yaş altı Nays kullanımı nasıl olur?

salmonellaaa

Attopat
Daha fazla  
17 yaşındayım Nays nasıl kullanabilirim, nelere erişimim kısıtlanır? Para yüklemek için banka kartı mecbur değil değil mi? ATM'den QR kod ile para yüklenebiliyor olması lazım?
Bir de hocalarım benim kartla pek işim olmadı şimdiye kadar bu NFC özelliği ile nasıl ödeme yapılıyor, post makinesının ekranına mı yaklaştırıyorum?😀
Temassız işlemi hakkında da bilgim yok?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk sorunuzu cevaplayabilirim; ailenizden birinin Nays hesabınızı "veli onayı" yapması yani Nays indirip hesabınızı bağlaması yeterli olacaktır. Gerisi için bununla ilgili bilgisi olan arkadaşımı etiketliyorum. @Tim

Ceza almıştım yazamamıştım hocam kusura bakmayın. Herhalde benim konu cevapsız kalacaktır :D
@Tim hocam bakabilir misiniz?

Merhaba,

Kaydolabilmek için veli onayına ihtiyacınız olacak fakat kaydolduktan sonra uygulamanın standart tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Sadece borç alma gibi belirli özelliklere erişemezsiniz. Para yüklemek için Bankamatikleri veya para transferlerini kullanabilirsiniz. Bir banka kartına ihtiyacınız yok. Bankamatik'ten karekod ile yükleme yapmanız mümkündür.

NFC ile ödeme işlemi yapabilmek için öncelikle Android bir cihaza ihtiyacınız var. Telefonunuzda NFC özelliği mevcutsa Nays uygulamasından tanımlamayı yapıyorsunuz ve kartınız yüklenmiş oluyor. Ödeme yaparken standart temassız ödeme istiyorsunuz ve kartınız yerine telefonunuzu uzattığınızda ödemeniz gerçekleşiyor. Ödeme esnasında ekran kilidinizin açık olması gerekiyor. Temassız ödeme için belirlenen güncel üst sınıra kadar herhangi bir şifre gerekmiyor fakat sınır aşıldığında kart şifresinin girilmesi gerekiyor. Bu sınır şu anda 750 TL olarak uygulanıyor.

Merhaba,

Kaydolabilmek için veli onayına ihtiyacınız olacak fakat kaydolduktan sonra uygulamanın standart tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Sadece borç alma gibi belirli özelliklere erişemezsiniz. Para yüklemek için bankamatikleri veya para transferlerini kullanabilirsiniz. Bir banka kartına ihtiyacınız yok. Bankamatik'ten karekod ile yükleme yapmanız mümkündür.

NFC ile ödeme işlemi yapabilmek için öncelikle Android bir cihaza ihtiyacınız var. Telefonunuzda NFC özelliği mevcutsa Nays uygulamasından tanımlamayı yapıyorsunuz ve kartınız yüklenmiş oluyor. Ödeme yaparken standart temassız ödeme istiyorsunuz ve kartınız yerine telefonunuzu uzattığınızda ödemeniz gerçekleşiyor. Ödeme esnasında ekran kilidinizin açık olması gerekiyor. Temassız ödeme için belirlenen güncel üst sınıra kadar herhangi bir şifre gerekmiyor fakat sınır aşıldığında kart şifresinin girilmesi gerekiyor. Bu sınır şu anda 750 TL olarak uygulanıyor.

Hocam PC konusunda veya teknolijde takıntılıyım da şimdi NFC ile veri akışı yapılıyor telefonuma virüs girmesi veya bilgilerim ele geçirilebilinir mi?
Karekod ile ödeme yaparken virüs girebilir mi telefona?
Sonuçta herkes o karekodu okutuyor?

Hocam PC konusunda veya teknolijde takıntılıyım da şimdi NFC ile veri akışı yapılıyor telefonuma virüs girmesi veya bilgilerim ele geçirilebilinir mi?
Karekod ile ödeme yaparken virüs girebilir mi telefona?
Sonuçta herkes o karekodu okutuyor?
Hocam o karekodu herkes okutuyor değil, o karekod değişiyor. Siz o karekodu taradığınızda bankanızdan ödeme yapılıyor bakiye çekiliyor. NFC ile veri akışı yapılmıyor, pos cihazına yaparsanız bilginiz ele geçirilmez merak etmeyin. Tabii telefonunuzda NFC varsa pos cihazına dokundurarak ödemenizi yapabilirsiniz, güvenilir bir problemi olmaz.

Hocam o karekodu herkes okutuyor değil, o karekod değişiyor. Siz o karekodu taradığınızda bankanızdan ödeme yapılıyor bakiye çekiliyor. NFC ile veri akışı yapılmıyor, pos cihazına yaparsanız bilginiz ele geçirilmez merak etmeyin. Tabii telefonunuzda NFC varsa pos cihazına dokundurarak ödemenizi yapabilirsiniz, güvenilir bir problemi olmaz.

Evet var hocam NFC özelliği, ayarlardan açarken NFC'nin altında veri akışı yazıyordu ondan dolayı biraz tedirginlik duydum o zaman sadece Nays kullanmam en iyisi.
Teknolojik bir kart olunca daha çok ilgimi çekiyor.
Papara hesabımı kapattım geriye Tosla kaldı ama onu kapatamıyorum içeride 17 kuruş var ne yapacağım bilemiyorum:D

Evet var hocam NFC özelliği, ayarlardan açarken NFC'nin altında veri akışı yazıyordu ondan dolayı biraz tedirginlik duydum o zaman sadece Nays kullanmam en iyisi.
Teknolojik bir kart olunca daha çok ilgimi çekiyor.
Papara hesabımı kapattım geriye Tosla kaldı ama onu kapatamıyorum içeride 17 kuruş var ne yapacağım bilemiyorum:D
17 kuruş var hocam, ne işinize yarayacak? Kapatmanıza gerek yok köşede kalsın. Ama şuan en kampanyaları dolu olan Nays.

17 kuruş var hocam, ne işinize yarayacak? Kapatmanıza gerek yok köşede kalsın. Ama şuan en kampanyaları dolu olan Nays.
Hayır 0 bakiye olması lazım kapatılması için :D

Hocam atmden o para çekilir mi?Sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Hayır 0 bakiye olması lazım kapatılması için :D

Hocam atmden o para çekilir mi?Sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
Sorun yok hocam istediğinizi sorabilirsiniz. ATM'den para çekebilirsiniz ama kısıtlı 300TL felandı yanlış hatırlıyor olabilirim ama düşük.

Geri
Yukarı