18 yaş altındayken çalışmak için yurt dışına taşınmak mantıklı mı?

latchew

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben 15 yaşındayım Kanada'da annemin çok yakın olduğu bir arkadaşı var, ailesiyle birlikte Kanada'da yaşıyorlar. Ailem bana liseyi bitirdiğimde beni Kanada'ya çok istediğim için göndereceklerini söylediler. Asıl konu şu: 9. sınıfım ve özel bir koleje gittim dönem başında ve bu kolejde bir takım sıkıntı çıktığı için ayrılmak zorunda kaldım 2. dönem başlamadan. Ara tatilde okuldan ayrıldım ve gastronomi okuluna geçmek istedim ama maalesef ara dönemde öğrenci almadıklarını söyledikleri için okulsuz kaldım ve 9. sınıfı seneye bir daha okuyacağım ama bu bir aydır ailem beni çok zorbalıyor benim ortaokul mezunu olduğumu ve okuyamayacağımı söylüyorlar. Ben de size soruyorum: 15 yaşındayım sizce bu yıl Kanada'ya gidip bir restorantta çalışabilir miyim? Kalacağım evim var ama 18 yaş altı işçi alırlar mı? İngilizcem B2, sizce gitmeli miyim?

Herkese merhaba, ben 15 yaşındayım Kanada'da annemin çok yakın olduğu bir arkadaşı var, ailesiyle birlikte Kanada'da yaşıyorlar. Ailem bana liseyi bitirdiğimde beni Kanada'ya çok istediğim için göndereceklerini söylediler. Asıl konu şu: 9. sınıfım ve özel bir koleje gittim dönem başında ve bu kolejde bir takım sıkıntı çıktığı için ayrılmak zorunda kaldım 2. dönem başlamadan. Ara tatilde okuldan ayrıldım ve gastronomi okuluna geçmek istedim ama maalesef ara dönemde öğrenci almadıklarını söyledikleri için okulsuz kaldım ve 9. sınıfı seneye bir daha okuyacağım ama bu bir aydır ailem beni çok zorbalıyor benim ortaokul mezunu olduğumu ve okuyamayacağımı söylüyorlar. Ben de size soruyorum: 15 yaşındayım sizce bu yıl Kanada'ya gidip bir restorantta çalışabilir miyim? Kalacağım evim var ama 18 yaş altı işçi alırlar mı? İngilizcem b2, sizce gitmeli miyim?

Restorant değil de mcdonals gibi yerler belli bir yaş altı kişileri part time olarak işe alıyordu araştırabilirsin İngilizce seviyeni de C seviyesine çekersen hiçbir sorun çekmezsin.

Herkese merhaba, ben 15 yaşındayım Kanada'da annemin çok yakın olduğu bir arkadaşı var, ailesiyle birlikte Kanada'da yaşıyorlar. Ailem bana liseyi bitirdiğimde beni Kanada'ya çok istediğim için göndereceklerini söylediler. Asıl konu şu: 9. sınıfım ve özel bir koleje gittim dönem başında ve bu kolejde bir takım sıkıntı çıktığı için ayrılmak zorunda kaldım 2. dönem başlamadan. Ara tatilde okuldan ayrıldım ve gastronomi okuluna geçmek istedim ama maalesef ara dönemde öğrenci almadıklarını söyledikleri için okulsuz kaldım ve 9. sınıfı seneye bir daha okuyacağım ama bu bir aydır ailem beni çok zorbalıyor benim ortaokul mezunu olduğumu ve okuyamayacağımı söylüyorlar. Ben de size soruyorum: 15 yaşındayım sizce bu yıl Kanada'ya gidip bir restorantta çalışabilir miyim? Kalacağım evim var ama 18 yaş altı işçi alırlar mı? İngilizcem b2, sizce gitmeli miyim?

Garson komi olarak çalışabilirsiniz.

Almanya'da yazın çecek işçiliği oluyordu galiba. Kuzenlerim orada yaşadığı için çalışıyorlardı çecek işçiliğinde. 1-2 sürüyordu bence. Ama 18 yaş üstü almıyorlardı hatırladığım kadarıyla. Tabii dediğim bayağı yıllar önce hala var mı bilmiyorum.

Restorant değil de mcdonals gibi yerler belli bir yaş altı kişileri part time olarak işe alıyordu araştırabilirsin İngilizce seviyeni de C seviyesine çekersen hiçbir sorun çekmezsin.
evet baktım şimdi mc donals gibi yerler 16 yaş üstü alıyorlarmış 1 sene içinde c1 yaparım büyük ihtimalle

Yeni konular

Geri
Yukarı