18 yaş futbol için çok mu geç?

Gus Fring

Hectopat
Katılım
11 Ekim 2017
Mesajlar
791
Öncelikle 1.5 senedir sakatlıktan dolayı top oynayamadım, ilk önce menisküs ameliyatı oldum 7 ay geçti her şey düzeldi kendimi iyi hissediyordum ilk maçımda ayak bileğimden sakatlandım. Ortalama olarak 1.5 senedir düzgün top oynamıyorum, son sakatlığımdan sonra yemin etmiştim ve aileme söz vermiştim bir daha oynamaycağım diye ama futbol aşkı işte ne yapsanda içinde bir yerlerde duruyor. 1.85 boyum var ve sol ayaklıyım gerçekten yetenekli olduğumu (bileğime hakimim ve çalım, dribling, hız, uzun pas konusunda gayet iyi olduğumu) oyun görüşümün iyi olduğunu düşünüyorum. Sonra kaç yaşında olduğumu düşünüyorum ve her şey gerçekten çok uzak bir hayalmiş gibi geliyor, sizce bu saatten sonra imkansız mı yoksa hâlâ bir şans var mıdır?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Oguv Oguv

Picopat
Katılım
10 Ağustos 2020
Mesajlar
756
Makaleler
1
Çözümler
5
Yer
User/AppData/Local/Temp
Eskiden yemin etmişsin ve sözünde durmak zorundasın ama kendini çok yorma mesela başka şeylere odaklan neyi seversin? Örneğin çikolata çikolatayı düşün ya da her neyi seviyorsan dünyada başka şeylerde var başka sporlar basketbol voleybol vs. spor yapmak yerine PC oyunu da oynayabilirsin esporcu olabilirsin uzun lafın kısası bence başka hobilerinle ilgilen hayatta futbol dışında yapılacak çok şey var.
 

EwilWizard

Hectopat
Katılım
24 Mayıs 2018
Mesajlar
1.190
Makaleler
1
Çözümler
3
Çekirdekten yetişmen daha iyi olurdu tabii ki sanki biraz geç keşfetmişin kendini, ama hiçbirşey için geç değil. Eğer yeteneklerine güveniyorsan bir kulübe yazıl.
 

Şamil türk

Hectopat
Katılım
15 Temmuz 2016
Mesajlar
319
Çözümler
2
Bende yaklaşık 10 sene boyunca futbol oynadım lise de futbol ve yazılım arasında kaldım yazılımı seçtim ve futbolu bıraktım ben futbola 11 yaşımda başlamıştım ve bana göre 18 yaş biraz geç. Zevk için oynayabilirsin ama profesyonel olarak bu işi yapman biraz zor. Tabi her şeyden önce pes etmemek lazım hiçbir şey imkansız değil.
 

Aspletan

Decipat
Katılım
20 Mart 2020
Mesajlar
1.013
Makaleler
1
Çözümler
5
Yer
İstanbul/Kağıthane
Gustavo 21 yaşında başlamıştı. Kendinden eminsen başla. Ama her şey yetenek değil çok çalışman lazım bunu göz önünde bulundur. Kendim de kulübe başlamıştım fakat sonra antrenman ders falan çok yorucu gelince bıraktım.
 
Yukarı