18 yaş sınırı olan konsere abiyle gidilir mi?

nobodyxs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar blind Guardian konserine gitmek istiyorum. 17 yaşındayım annem babamla gitmek istemiyorum. Abimle beraber girebilir miyim konsere?
18 yaş altı ebeveynle girebiliyormuş.

Daha önce konsere gitmediğim için bilmiyorum fakat çok takacaklarını düşünmüyorum. Yanınızda 18 yaşından büyük biri olduğu için alabilirler. Yine de siz bana güvenmeyin. Belli olmaz.

Hocam genellikle bu yaş muhabbeti konser içeriği ve alkol olayından kaynaklı oluyor. Tıpkı bir bara girerken şüphelenirlerse kimlik kontrolü yapmaları, aksi bir durumda seni bara almamaları gibi bir durum bu. Konserin kurallarına bakmanızı öneririm, genel olarak 18 yaşının altında birinin yanında 18 yaşının üstünde biri varken girebileceği ya da giremeyeceği yazar. Eğer ki biletleri alırken kimliğinize bakmıyorlarsa (eğer gerçekten 18 yaşının altında olduğunuz çok belli oluyorsa "hop kardeş kimliğini çıkar bakalım" diyerek sizi içeri almayabilirler) bir problem olacağını düşünmüyorum.

Hocam genellikle bu yaş muhabbeti konser içeriği ve alkol olayından kaynaklı oluyor. Tıpkı bir bara girerken şüphelenirlerse kimlik kontrolü yapmaları, aksi bir durumda seni bara almamaları gibi bir durum bu. Konserin kurallarına bakmanızı öneririm, genel olarak 18 yaşının altında birinin yanında 18 yaşının üstünde biri varken girebileceği ya da giremeyeceği yazar. Eğer ki biletleri alırken kimliğinize bakmıyorlarsa (eğer gerçekten 18 yaşının altında olduğunuz çok belli oluyorsa "hop kardeş kimliğini çıkar bakalım" diyerek sizi içeri almayabilirler) bir problem olacağını düşünmüyorum.

Özellikle sizin için konser detaylarına baktım ve 18 yaş altının "anne ve/veya baba" yardımı ile içeri girebileceği yazıyor. Abi bu duruma dahil midir bilemiyorum. Bu arada konser Zorlu PSM'deymiş, hiç gitmememe rağmen klasik bir bar konseri gibi kuralların çiğnenebileceği değil de sıkı yönetimli bir mekan diye biliyorum. Yani benim de önerdiğim şu "sırıtmazsanız problem yok😉" taktiğini gerçekleştiremeyebilirsiniz çünkü girişte kimlik kontrolü yapmaları yüksek ihtimal. Bol şans diliyorum size ne diyeyim🙂🙃🙂.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı