18 yaşına 1 ay kala sürücü kursu başvurusu yapılır mı?

AlpCbc

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Mayıs ayının 22'sinde 18'ime gireceğim. Sürücü kursuna başvurdum. Sabıka kaydı, biyometrik fotoğraf, öğrenci belgesi ve sağlık raporu istediler. Öğrenci belgesi ve sabıka kaydını e-Devlet'ten çıkartacağım biyometrik fotoğrafı da çektireceğim ama şöyle bir şey duydum. Bazı arkadaşlarım sağlık raporu almaya gittiklerinde 18ine girmeleri gerektiğini söylemişler. Böyle bir şey var mıdır? Yani sürücü kursu için sağlık raporu alırken 18'e girmiş olmak gerekli mi ona göre aile hekiminden randevu alacağım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Benim bildiğim 1 ay kala felan başvuru yapılıyor zaten alması bir iki ay sürüyor sanırım. Sağlık ocağına gelince 18 yaşın altında olduğun için büyük ihtimalle velinle gitmen gerek.

Tahminimce yapılamaz 18 yaşını tamamen doldurmanız gerekebilir.

Kursla konuştuk zaten bir tanıdığımız. 18e girene kadar sadece yazılı eğitim alacağım. 1ay sonra 18e girmiş olacağım.
Benim bildiğim 1 ay kala falan başvuru yapılıyor zaten alması bir iki ay sürüyor sanırım. Sağlık ocağına gelince 18 yaşın altında olduğun için büyük ihtimalle velinle gitmen gerek.

Aynen iki üç ay falan gibi bir zaman sürüyor. Zaten velimle birlikte gideceğim raporu almaya ama raporu vermeleri için 18e girmek şart mı onu bilemedim o tür şeyler duymuştum.

Herkese iyi akşamlar. Mayıs ayının 22'sinde 18'ime gireceğim. Sürücü kursuna başvurdum. Sabıka kaydı, biyometrik fotoğraf, öğrenci belgesi ve sağlık raporu istediler. Öğrenci belgesi ve sabıka kaydını e-Devlet'ten çıkartacağım biyometrik fotoğrafı da çektireceğim ama şöyle bir şey duydum. Bazı arkadaşlarım sağlık raporu almaya gittiklerinde 18ine girmeleri gerektiğini söylemişler. Böyle bir şey var mıdır? Yani sürücü kursu için sağlık raporu alırken 18'e girmiş olmak gerekli mi ona göre aile hekiminden randevu alacağım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Başvuru kabul etmiyorlar ama fiyatta pazarlık yapabilirsin. Sağlık raporunu 18'e girmeden veriyor aile hekimi 18'e girmiş olmak gerekmiyor.

Kursla konuştuk zaten bir tanıdığımız. 18e girene kadar sadece yazılı eğitim alacağım. 1ay sonra 18e girmiş olacağım.

Aynen iki üç ay falan gibi bir zaman sürüyor. Zaten velimle birlikte gideceğim raporu almaya ama raporu vermeleri için 18e girmek şart mı onu bilemedim o tür şeyler duymuştum.

2-3 ay sürdüğüne emin misin? Benim bildiğim 1 ay sürüyor. Ayrıca bende 18'e girer girmez almak için bunu araştırdım, 18 yaşın tamamen dolmadan önce kursa tanıdıkla bile olsa resmi olarak yazılamıyorsun diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı