18 yaşına girecek kişi için tavsiyeler

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum vallahi İş Bankası iyi gibi. Annem babam falan kullanıyor ama abim Enpara kullanıyorum. Tercihe kalmış. Ben İş Bankası'ndan çıkarırım kart herhalde.

Ne yaparsanız yapın İş Bankası'na bulaşmayın. ATM'leri çalışmıyor.

Yarın 18 oluyorum. Bana önerebileceğiniz yapmalısın dediğiniz bir şey var mı?

Konusu geçmiş diye ilk söyleyeceğim banka olarak enpara çıkartman. Fiziki banka olarak da akbank öneririm. Gelelim şimdi diğer tavsiyelere.

Üniversite okuyorsan veya seneye okuyacaksan okulda olabildiğince çevre edinmeye çalış. Bu çevre dediğim kişiler tabii ki kahvede 101 atan tipler olmasın. Kaliteli insanlarla arkadaşlık etmeye çalış. Okuldaki kulüpler sana yardım edecektir bu konuda.

Kendini bir alanda geliştirmeye bak. Okuduğun bölüm dışında kendine bir alternatif yaratacak alan yaratmaya çalış.

Zamanını asla boş geçirmemeye çalış. Gündüz tüm gün evdeysen bile tüm gününü oyun oynamakla telefonla geçirmekle harcama. İleride dönüp baktığında boş geçen günler için çok üzüleceksin. (nereden bildiğimi sorma)

Kız arkadaşın olursa toksik olmadan ilerletmeye çalış, her zaman olgun olmaya çalış. Hatasız kul olmaz hataların olacak her zaman oturup konuşmayı doğru yolu bulmayı tercih et. Gerektiğinde özür dilemeyi ve alttan almayı bil.

Geri
Yukarı