18 yaşında 1.67 olmak normal mi?

okanerdogn1881

Picopat
Bir şey soracağım. Lise başladığımda 1.67 mi neydim şu an 1.70'im. Vücut açısından bakarsan gelişme yok ince zayıf biriyim yemek ye demeyin etkisi olmuyor göbeğim oluyor sadece. Sizce bunun sebebi nedir? Ben 18 yaşındayım benden küçük çocuk benden uzun kaslı mesela. Ben gelişmiyorum.

Boy, kilo gibi unsurlar genellikle genetiğe bağlıdır yemek ye demek doğrudur fakat eksiktir yemek yiyip spor yapmak kilo almanızı sağlar boyuda spor ile uzatabilirsiniz.

Boy, kilo gibi unsurlar genellikle genetiğe bağlıdır yemek ye demek doğrudur fakat eksiktir yemek yiyip spor yapmak kilo almanızı sağlar boyuda spor ile uzatabilirsiniz.

Reis onu biliyorum da normalde benim gelişmem lazım ama gelişmiyorum bileğim ince kaç yıldır mesela böyle benim demek istediğim bu benden küçük insanlar beni solladı geçti ben geri kaldım yani.

O zaman abinize geçmiş olabilirsiniz veya ailenizdeki eski topraklardanda olabilir:D

Sanmıyorum babam normal hepsinin bilekleri falan normal ben zarganayim ama göbekli zargana gelismiyorda normalde vücudun kendinden kolların gelsn genişlemesi lazım söyle soyliym kafa 18 vücut 15 yaşında cicuk gibi öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Reis onu biliyorumda normalde benim gelişmem lazım ama gelişmiyorum bileğim ince kaç yıldır mesela böyle benim demek istediğim bu benden küçük insanlar beni solladı geçti ben geri kaldım yani.

Sanmıyorum babam normal hepsinin bilekleri falan normal ben zarganayim ama göbekli zargana gelismiyorda normalde vücudun kendinden kolların gelsn genişlemesi lazım söyle soyliym kafa 18 vücut 15 yaşında cicuk gibi öyle.
Hocam %100 şekilde artık spor yapmaya başlamalısınız yoksa genetik açıdan biraz şansız gibi duruyorsunuz.

Reis onu biliyorum da normalde benim gelişmem lazım ama gelişmiyorum bileğim ince kaç yıldır mesela böyle benim demek istediğim bu benden küçük insanlar beni solladı geçti ben geri kaldım yani.

Kaliteli bir spor salonundan bir hocanın yapacağı proglamlarla hepsi düzelir

Ben 16 yaşına girmek üzereyim. Lise 2'yim ve boyum 1.59. kilom ise 38. bende sizin gibi kısayım. Yemek yiyince göbek de olmuyor boyum da uzamıyor. 3 yıldır bilgisayar başındayım. Arkadaşlarım beni obez zannediyor ben çubuk kraker gibiyim.

Geri
Yukarı