18 yaşında 22.000 TL maaş iyi mi?

jhonsnow123

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 18 yaşıma girdim bu sene Mart'ta bir inşaat şirketinde 5-6 aydır ekip sorumlusu olarak çalışıyorum. Sabah 8 akşam 4 çalışıyorum. Ayda 46 saat mesai barajı var 46 saat mesaiye kaldığın zaman maaşına ek 6bin₺ yatırılıyor son zamanlarda çok düşünüyorum. Yaşıma göre az mı kazanıyorum? Sizin düşünceleriniz neler sizce az mı kazanıyorum çalışma şekline göre de cevap verir misiniz? Sadece paraya bakmayın. Düşüncesini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler.

Herkese merhaba. 18 yaşıma girdim bu sene Mart'ta bir inşaat şirketinde 5-6 aydır ekip sorumlusu olarak çalışıyorum. Sabah 8 akşam 4 çalışıyorum. Ayda 46 saat mesai barajı var 46 saat mesaiye kaldığın zaman maaşına ek 6bin₺ yatırılıyor son zamanlarda çok düşünüyorum. Yaşıma göre az mı kazanıyorum? Sizin düşünceleriniz neler sizce az mı kazanıyorum çalışma şekline göre de cevap verir misiniz? Sadece paraya bakmayın. Düşüncesini paylaşan herkese şimdiden teşekkürler.

Hocam CEO olmanız lazım bu yaşa. Bizim zamanımızda, 18 olup da CEO olmayan yoktu (!)

Asgari ücretle çalışanları küçümsemek için falan mı açtın konuyu? Başlıta maaş iyi mi diyorsun zaten maaş para demek bir de sadece paraya bakmayın demişsin bizi mi koparıyosun anlamadım ki.

Azlık çokluk bence çok kişisel bir şey. Bana göre az olan sana göre çok olabilir. Ayrıca yaşama şartların da çok değiştirir bunu. Aile evinde kalan birine 22K maaş çok fazla gelebiliyorken kendi evine çıkmak istediğinde çok sıkışabilirsin. Sadece maaşa bakmayın dediğin için gelecek ve kariyeri de düşündüğümde eğer okul okumaktan feragat edip bu maaşı kazanıyorsan bence gayet az bir maaş ama ek iş gibi ya da bir şekilde gitmen gerekiyorsa ailene destek olmak ya da herhangi bir nedenden dolayı gayet yüksek bir maaş.

Geri
Yukarı