18 yaşında araba alıp satmak

bershead

Kilopat
Yaklaşık 1 milyon TL sermayem var, bu yaz ortaklı veya tek başıma araba alım satım yapmak istiyorum. Para babamdan geliyor. Renault ve Fiat grubu tarzı piyasa arabaları alıp +10k & +20k ekleyip satmak istiyorum. Bu sermayeyle 1, maksimum 2 araba alabilirim. Bilgisayarla, video-fotoğraf ile aram bayağı iyidir belki etkisi olur satışlarıma. Alacağım araçların herkesin bildiği belli başlı şeylerine bakıp ekspertize sokup öyle satacağım ve maksimum 60k kilometredeki araçları almayı düşünüyorum. Önerileriniz ne olur? Teşekkürler.

Aracın sıkıntıları varsa onlara da el atmanız gerek. Sıkıntılı aracı kimse almaz.
Piyasaya yeni gireceğim için sıkıntılı araçlara pek yanaşmayacağım. Mümkünse değişensiz.

Kendi adınıza yılda maksimum 3 araç alıp satabiliyorsunuz diye biliyorum. Daha fazlası için vergi ödemeniz gerekiyor ya da galeri mantığında işliyor.
Tam olarak emin değilim.
Evet, kârdan %18 KDV ödemek gerekiyor. 10.000₺'lik kâr için 1.800₺.

Aslında yatırımcıyız, hisse alıyoruz fakat ben otomobil satarak daha iyi gelir sağlayacağımı düşünüyorum. Hisse uzun yıllar beklersen gerçekten sağlam kazandırıyor. Teşekkürler.

Düşük Km'li hasar kaydı az olan veya olmayan araçlara bakmanız lazım ayrıca her aracı ekspere götürmeden biraz bilgi ile hasar var mı yok mu anlayabilirsiniz tabii biraz tecrübe lazım.

Düşük Km'li hasar kaydı az olan veya olmayan araçlara bakmanız lazım ayrıca her aracı ekspere götürmeden biraz bilgi ile hasar var mı yok mu anlayabilirsiniz tabii biraz tecrübe lazım.
Alacağım araçların herkesin bildiği belli başlı şeylerine bakıp ekspertize sokup öyle satacağım ve maksimum 60k kilometredeki araçları almayı düşünüyorum.
Aynen hocam bende öyle düşünmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı