18 yaşında araç kiralama

Rahman Tübey

Picopat
Daha fazla  
Selamunaleykum. Ehliyeti bu ay gibi alacağım. İnşaallah yazın da araç kiralamak istiyorum. Acaba kiralayabilir miyim ve nereden kiralayabilirim? Veya başkası kiralar ek sürücü olarak beni yazabilir mi?

Selamunaleykum. Ehliyeti bu ay gibi alacağım. İnşaallah yazın da araç kiralamak istiyorum. Acaba kiralayabilir miyim ve nereden kiralayabilirim? Veya başkası kiralar ek sürücü olarak beni yazabilir mi?

Kiralayamazsın bildiğim kadarı ile. Ehliyeti aldıktan sonra 2 sene geçmesi lazım diye hatırlıyorum araba kiralamak için. Şu an acemi şoför diye geçiyorsunuz.

Kurumsal şirketlerden kiralayamazsın fakat mahalle arası tarzı yerlerde şansını deneyebilirsin. Mahalle arası yerlerde pek güvenli olmayabilir, önceden uyarayım.

Elinizdeki ehliyet 2 sene boyunca stajyer ehliyet sayıldığından dolayı araba kiralama şansınız oldukça az.

Bu yaşlarda kiralamak mantıksız. Ehliyetin stajyer ehliyeti. Herhangi bir kazada sorumluluk üzerine kalır. Ayrıca kiraladığın yer de başına ekşir. Gerek yok.

Ehliyetin taze olduğu için çoğu yer vermeyecek, veren yer ise seni dolandıracak.

Bu tanıdığın adamı dinle, kiralama.

Geri
Yukarı