18 yaşında askere çağırırlar mı?

Paper.C

Hectopat
Daha fazla  
Geçen sene öyle böyle liseyi bitirdim mezun oldum. Sınava girmedim bu sene gireceğim ama çok umutlu değilim hala çalışmaya devam ediyorum. Ama büyük ihtimalle istediğim bölüme puanım tutmayacak ben de seneye deyip bir sene daha çalışacağım.

Askerlik hakkında pek bilgim yok üniversitede olanlar bir şekilde erteleme yapabiliyorlarmış sanırım ben üniversiteye gitmezsem bu sene beni çağırırlar mı askere? Bunu öğrenmek adına konuyu açtım ayrıca eğer çağırırlarsa nasıl erteleme yapabilirim?

Doğum: 2004 Eylül.

e-Devlet üzerinden askerlik durumunu kontrol edebilirsin. Kaçak göründüğün zaman e-Devlet üzerinden sorguladığında en yakın askerlik şubesine başvurunuz yazısı çıkıyor. Lise diplomanla gittiğinde birkaç sene tecil ettirebiliyorsun.

Ek bilgi: Üniversite mezunu iseniz üniversite diplomanızı götürmenize gerek kalmıyor. Sistem üzerinde görünüyor imiş.

Geçen sene öyle böyle liseyi bitirdim mezun oldum. Sınava girmedim bu sene gireceğim ama çok umutlu değilim hala çalışmaya devam ediyorum. Ama büyük ihtimalle istediğim bölüme puanım tutmayacak ben de seneye deyip bir sene daha çalışacağım.

Askerlik hakkında pek bilgim yok üniversitede olanlar bir şekilde erteleme yapabiliyorlarmış sanırım ben üniversiteye gitmezsem bu sene beni çağırırlar mı askere? Bunu öğrenmek adına konuyu açtım ayrıca eğer çağırırlarsa nasıl erteleme yapabilirim?

Doğum: 2004 Eylül.
Hocam selam öncelikle, ben de askerlik konularını araştırıyorum. e-Devlet'te "Askerlik Durum" sorgulaması yaptığınızda, orada hangi tarihe kadar ilişiği yoktur yazıyor şu anda?

Lise bittikten sonra 3 sene tecil hakkın var. Fakat bazen sıkıntı çıkabiliyor, e-devletten kontrol et,tecilli gözüküyorsan sıkıntı yok, gözükmüyor isen lise diploman gibi belgelerle askerlik şubeye gidip tecil ettirebilirsin.
00image5420228.png

Hocam selam öncelikle, ben de askerlik konularını araştırıyorum. e-Devlet'te "askerlik durum" sorgulaması yaptığınızda, orada hangi tarihe kadar ilişiği yoktur yazıyor şu anda?

Bakayım hocam bakmadım konuyu bilgi almak için açmıştım.

Hocam selam öncelikle, ben de askerlik konularını araştırıyorum. e-Devlet'te "askerlik durum" sorgulaması yaptığınızda, orada hangi tarihe kadar ilişiği yoktur yazıyor şu anda?

Belirttiği tarihe kadar tecilin var. O tarih bittikten sonra tekrardan tecil için başvurman veya askere gitmen gerekir.

Lise bittikten sonra 3 sene tecil hakkın var. Fakat bazen sıkıntı çıkabiliyor, e-devletten kontrol et,tecilli gözüküyorsan sıkıntı yok, gözükmüyor isen lise diploman gibi belgelerle askerlik şubeye gidip tecil ettirebilirsin.Eki Görüntüle 1696422
Hocam tecil ettirdim, 01/01/2025 tarihine kadar ilişiğim yoktur yazıyor ve 22 yaşımı 28 Ocak 2025'te tamamlayacağım. Benim için son yoklama tarihi kaç oluyor? Sizin de görüşünüzü almak isterim.

Geri
Yukarı