18 yaşında başlangıç olarak R25 almak mantıklı mı?

aahqt47763

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Asus Tuf Gaming Nvidia GeForce RTX 3070 OC Edition 8 GB
Anakart: Asus Prime Z690-PLUS DDR4
İşlemci: Intel Core i7-13700KF
Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB
RAM: XPG Spectrix D50 2x16 3600Mhz
Güç kaynağı: Cougar GEX850 850W 80 Plus Gold
Depolama: Samsung 1TB 980 PRO NVMe M.2 SSD
Meslek
Berber

Mondial 125 Drift tarzı modeller öneririm. Ben de bu yaza doğru ilk motorumu alacağım. 125 lik düşünüyorum. veya 100CC yükseltilmiş scooter.

Mantıksız. Motor hem sürüş hem de çalınma konusunda çok riskli bir araç. İlk motorunu ucuz yollu alıp, alışıp hem kendini hem motoru korumayı öğrendikten sonra R25 gibi pahalı bir motora geçmeni öneririm.

Ben ve birçok arkadaşım R25 ile başladık. Altındaki gücü dizginleyebilecek biriysen kesinlikle çok mantıklı. Düşük CC binersen , bir de onları sat yenisini al gibi şeylerle uğraşırsan ileride keşke R25 ile başlasaydım dersin. Fakat çok dikkatli olmalısın sürerken ve öğrenirken. R25 başlangıç için şakaya gelmez. Bütçen varsa kaçırma :)

Mantıksız. Motor hem sürüş hem de çalınma konusunda çok riskli bir araç. İlk motorunu ucuz yollu alıp, alışıp hem kendini hem motoru korumayı öğrendikten sonra R25 gibi pahalı bir motora geçmeni öneririm.
Çalınacaksa neden alayım yani dediğin bi tık saçma oldu.

Ben ve birçok arkadaşım R25 ile başladık. Altındaki gücü dizginleyebilecek biriysen kesinlikle çok mantıklı. Düşük CC binersen , bir de onları sat yenisini al gibi şeylerle uğraşırsan ileride keşke R25 ile başlasaydım dersin. Fakat çok dikkatli olmalısın sürerken ve öğrenirken. R25 başlangıç için şakaya gelmez. Bütçen varsa kaçırma :)
Sana şöyle söyleyeyim. Hemen alır almaz öyle gazlıyım ön kaldırıyım falan filan öyle şeylere girişmem, gaza falan abanmam. Yani üstünde bende pişmanlık çok olur yani keşke derdim alsaydım diye kafamın etini. Alışana kadar da çokta otobana caddeye falan çıkmam genel de sokak aralarında büyük boş alanlarda falan alıştırma yaparım.

Son düzenleme:

Evet, apaçilik yapmayacaksanız olur. Benim ilk motorum kaza yapmadım düşmedimde daha.

R25 pahalı değil, biz fakiriz hocam yurt dışında bu motorlara nasıl bakıldığını biliyoruzdur.

Ben ve birçok arkadaşım R25 ile başladık. Altındaki gücü dizginleyebilecek biriysen kesinlikle çok mantıklı. Düşük CC binersen, bir de onları sat yenisini al gibi şeylerle uğraşırsan ileride keşke R25 ile başlasaydım dersin. Fakat çok dikkatli olmalısın sürerken ve öğrenirken. R25 başlangıç için şakaya gelmez. Bütçen varsa kaçırma :)

Katılıyorum 125 CC'den 250ye geçene kadar fiyatı katlanabilir ama bu mantıkla 600'lük alma kafana geçer.

Yeni konular

Geri
Yukarı