18 Yaşında Saç Dökülme Problemi

Bence bu olaylar genetik benim babam 62 yaşında ve saçı hiç dökülmedi saçında ufacık bir açık bile yok. Ama saçını düzenli olarak parmağın bir boğumunun yarısına geldiğinde kestirir ve saçlarını yazları kazıttırır bunların bence önemi yok ama belki denemek istersin bunları
Benim sülalemde babam dışında bir adet kel yok. Dedem doksan yaşında ve saçını atsam şaşar kalırsınız. Babamın dediği üzre tek başına hayatta kalmaya çalıştığı 10 senelik dönemde gölden aldığı suyla saçını yıkamış fakat bilmiyormuş ki o göle fabrika atık döküyor imiş... Benim genetik bir problemim yok ama ben yazın bir ay boyunca neredeyse hiç saçımı yıkamamıştım ve bunun gibi çok fazla zarar verdim saçıma yıkamadığım dönem saç neredeyse omzuma geliyordu öyle düşünün. Bence bendeki problem saçların güçsüzleşmesiyle alakalı. Minoksili ve vitamini aldığım hafta direk saçlar çıktı buda güçlendirici bir ihtimal bence.

Benim sülalemde babam dışında bir adet kel yok. Dedem doksan yaşında ve saçını atsam şaşar kalırsınız. Babamın dediği üzre tek başına hayatta kalmaya çalıştığı 10 senelik dönemde gölden aldığı suyla saçını yıkamış fakat bilmiyormuş ki o göle fabrika atık döküyor imiş... Benim genetik bir problemim yok ama ben yazın bir ay boyunca neredeyse hiç saçımı yıkamamıştım ve bunun gibi çok fazla zarar verdim saçıma yıkamadığım dönem saç neredeyse omzuma geliyordu öyle düşünün. Bence bendeki problem saçların güçsüzleşmesiyle alakalı. Minoksili ve vitamini aldığım hafta direk saçlar çıktı buda güçlendirici bir ihtimal bence.

Ben saçlarımı okul başladığında kestiririm kardeşim. 2 dönem saçım at yelesi gibi olur salsalar daha fazla uzatırım çünkü kestirmeye hem kıyamıyorum hem üşeniyorum günlük banyo yapmak yoruyor saçlarım benim yağlı ve bir el atsam elime kıl geliyor ama ne hikmetse saçım hala gür.

Ben saçlarımı okul başladığında kestiririm kardeşim. 2 dönem saçım at yelesi gibi olur salsalar daha fazla uzatırım çünkü kestirmeye hem kıyamıyorum hem üşeniyorum günlük banyo yapmak yoruyor saçlarım benim yağlı ve bir el atsam elime kıl geliyor ama ne hikmetse saçım hala gür.
Sürekli kes yaptığım hatayı yapma reis ne olursun ben yandım sen yanma. Olanları kurtardım ben iyiki saçım bitmemişti.

Arkadaşlar ilk başta kabullenmekte zorlanıyorsunuz ama elden bir şey gelmez. Genetik olan hiçbir dökülmeyi engelleyemezsiniz. Ayrıca o spreylerden falan kesinlikle kullanma. Hepsi kana karışıp hormonlarını etkiliyor. Bütün organlarını etkileyen şeyler. Sana tavsiyem çok dert ediyorsan şapka, gözlük, bere gibi şeylerle tarz yapabilirsin. Ayrıca sakalına şekil verebilirsin. Giyimine ekstra özen gösterirsen başka yerden karizma yaparsın. En azından bunu yap. Kendini iyi hissedeceksin.

Genetik olduğunu sanmıyorum. Minoksil saçlarımı bayağı güçlendirdi. Dökülen yerlerde ufacık tüyler vardı bi haftada saça çevirmeye başladı. Böyle gideceğim sanırım bundan sonra.

Genetik olduğunu sanmıyorum. Minoksil saçlarımı bayağı güçlendirdi. Dökülen yerlerde ufacık tüyler vardı bi haftada saça çevirmeye başladı. Böyle gideceğim sanırım bundan sonra.
Kullandığın ilaçlar zaten genetik dökülmesi olanlara veriliyor. DHT araştırabilirsin. Yani genetik değil diyerek kendinizi boşa kandırmayınız.

Geri
Yukarı