18 yaşında tek başına kredi kartı ile taksitli alışveriş yapılabilir mi?

Kredi kartım yok ellen alıyorum maaşı her ayın 5.gününde ama kredi kartı çıkartmak istiyorum ve taksitle alışveriş yapmak istiyorum.
Elden maaş alamazsınız. Bu yasal bir durum değildir. Elden alınan maaş banka geçmişinizde vb. görünemeyeceği için kredi kartı temel şartlarını karşılamak biraz güç görünüyor.

Sigortalı çalışıyorsanız bankalar kredi kartı verebilir 22000TL ye kadar şuan yasal olarak limitiniz var ama tavsiyem genelde ilk defa kredi kartı kullanan insanlar sorun yaşarlar taksitli alışveriş veya harcadığınızı tamamen ödemek dışında kullanmayın asgari ödeme tutarını görmeyin bile.
Not: belgelenemeyen gelir banka için olmayan gelir demek.

Sana niye kredi kartı versin banka? Çalışma geçmişin var mı veya düzenli aylık gelirin?
Aylık geliri olmayan üniversite öğrencilerine de kart veriyor bankalar, gidip istemenize bile gerek yok çoğunlukla, üniversite kampüslerinde falan gezip tanıtım yapıyorlar. Gelire göre limit belirlenmesi yapıyor sadece.

Son 6-7 senede yönetmelik değişmediyse bize üniversitenin oryantasyonunun ilk gününde Vakıfbank kredi kartı çıkarmıştı, 1-2 haftaya elimdeydi kart. 500 TL limiti vardı o dönem, şimdi 1500-2000 veriyorlardır.

Elden maaş alamazsınız. Bu yasal bir durum değildir. Elden alınan maaş banka geçmişinizde vb. görünemeyeceği için kredi kartı temel şartlarını karşılamak biraz güç görünüyor.
Şirkette 5 ya da 10 kişi (ikisinden birisi) veya daha az çalışanı varsa yasal olarak elden verilebiliyor.

Kredi kartı verirler. Limitini gelirine göre belirlerler. Düzenli kullanırsan ve ödemelerini yaparsan zamanla limitin artar. Ama başlarda 5K civarları limit verirler diye düşünüyorum.

Aylık geliri olmayan üniversite öğrencilerine de kart veriyor bankalar, gidip istemenize bile gerek yok çoğunlukla, üniversite kampüslerinde falan gezip tanıtım yapıyorlar. Gelire göre limit belirlenmesi yapıyor sadece.

Son 6-7 senede yönetmelik değişmediyse bize üniversitenin oryantasyonunun ilk gününde Vakıfbank kredi kartı çıkarmıştı, 1-2 haftaya elimdeydi kart. 500 TL limiti vardı o dönem, şimdi 1500-2000 veriyorlardır
Bunu denedim ama maalesef anında red edildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı