18 yaşından küçük biri tek başına psikiyatri uzmanına gidebilir mi?

Aynen, senin düşüncelerini önemsemeyen seninle konuşuyormuş gibi yapan ama aslında öğrendiği kalıplaşmış kelimeleri sana söylemesi çok yararlı duruyor... Duvara konuşur, ağlarım daha güzel bir tedavi olur.
Daha açık olsun diye şöyle anlatayım: 2 sene önce anneme güvenip açığa çıkması halinde hayatımın kararabileceği bir sırrımı anlatmıştım ve ertesi gün dışarıda komşudan duydum ve ne haddineyse ondan azar işittim, eve çıktığımdaysa mutfakta annemin komşulara sessiz bir şekilde anlattığını duydum. Sinirlendiğimde ise abimden bir güzel dayak yedim. Abimin annemi savunma konuşmasını hiç unutmam. "demek ki sırrın annene ağır gelmiş içini rahatlatmak için anlatmış birilerine sanane böyle şeylere kafa yoracağına defol git ders çalış" O günden sonra hiç ama hiç kimseye güvenmemeyi ögrendim dolayısıyla her şeyi içime attım. Ama artık dayanamayacak seviyeye geldim. Uzmanla da görüşemiyorum 18 yaş sınırı yüzünden. Eskiden muhabbet kuşuma anlatırdım dertlerimi bir tek ona güvendiğim için. O da vefat etti. Acaba duvar beni ciddiye alır mı?
Kardeşim sen bu adamı ciddiye alma. Git bir konuşmayı dene, doktorun da iyisi kötüsü var. Kendi söylediği şey de aslında sittin senedir söylenen bir kalıp ama tabi o farkında değil, neyse.

Burada okuduğum kadarıyla çocuk psikolojisi diye bir durum var devlet hastanelerinde. -> Çocuk Psikiyatrisi

Sadece İstanbul'da değildir bu, karşıma ilk bu site çıktı sadece. 182'yi ara bir sor. İlla aile gerekiyorsa da derslerden stress yaptım, hoca tavsite etti de. Karşına gelen doktor iyi değilse bile, sırf içini başka bir insana döktüğün için rahatlarsın. Bu işler duvarla olsaydı dünyada mental sağlık problemi kalmazdı. Sana son tavsiyem budur, iyi şanslar.

Yeni konular

Geri
Yukarı