18 yaşından kücük birisi nasıl kart alır?

al1han_7

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar benim arkadasımda ziraat Bankkart var. İkimiz de 16 yasındayız kartın üstünde ismine kadar yazıyor. Nasıl aldığını sorduğumda bilmiyorum annemler aldı dedi. Bu kartı nasıl alabiliriz?

Ailenle şubeye gideceksin senin üstüne hesap açacaklar ama çoğu işlemde annen veya baban gerekiyor. 18 olduğun zaman gidip imza atarak bütün işlemleri üstüne geçirebilirsin. Pek gerek yok aslında. Papara'ya IBAN vs geldiği için bankadan farksız.

Arkadaşlar benim arkadasımda ziraat Bankkart var. İkimiz de 16 yasındayız kartın üstünde ismine kadar yazıyor. Nasıl aldığını sorduğumda bilmiyorum annemler aldı dedi. Bu kartı nasıl alabiliriz?
Bildiğim kadarıyla reşit olana kadar sadece hesap açabiliyorsun. Arkadaşına muhtemelen ek kart dediğimiz kartı çıkarmışlardır. Zamanında bende aldım. Babanın kredi kartı altına bir kart daha açılıyor ve oradan harcama yaptığın kadarı babanın kredi kartına gidiyor.

Özellikle staj öğrencileri benim gibi rahatlıkla alabiliyor. Normal durumda zaten kendin alabiliyorsun. 18 yaş küçük olunca ise annen veya babanla gitmen yeterli olacaktır. Kartın yasal sahipleri onlar oluyor. Ancak isim vs her şey senin üstüne. Tek farklılık IBAN havele yapamıyorsun. O yüzden Papara vs kullanman daha mantıklı.

Velin gidip senin adına çıkarttırıyor ama unutma hakların kısıtlı.

Geri
Yukarı