18 yaşından kücük iken para kazanılır?

Bu dedikleriniz 15-10 yaş arası kişiler yapabilirimi.

Ben ortaokulda sınıfa su satıyordum 20 kuruşa toptancıdan alıyordu babam kantinde 1.5 lirayken ben ben 75 kuruşla başladım 1.25'e kadar sattım tabii sonrasında uğraşmadım çünkü evden okula su götürmek zor geliyordu. Lisede bir arkadaşım ise annesin okulunda öğrencilere çiçek satıyordu sattığı çiçeklerde annesine gelen çiçekler tabii. Ticaret çakallık işi çakalsan yorulmazsın değilsen yorulursun ama gene de aç kalmazsın kafan çalışıyorsa.

Bilgisayarın CS2 kaldırır mı?
Evet ise.
İyi oynayabilir misin?
Evet ise.
Seçkin hesap alabilir misin?
Evet ise.
Seviye atladıkça kasa kazanırsın, kasaları satarak paranı en kötü 2 haftada çıkartısın ve bir süre sonra kar etmeye başlarsın.

Maalesef bilgisayarımda notumdaki gibi düşük bir sistem var kaldırabileceğini sanmıyorum.

Ticaret yapabilirsin hocalar okuma kitapi veya test kitabi isteyince 10 TL komisyon kesip satabilirsin.

Hocam bizimkiler şikayet edebilirler lisede olsam bile.

Bir şey diyeceğim sen kolayca öğrenebileceğin bir dili başkasıda öğrenebilir daha çok herkesin yapamayacağı şeylere yönelirsen kalifiye olursun istediğin paralarda çalışırsın.

Hangi kod yazılımı olabilir.

Ben ortaokulda sınıfa su satıyordum 20 kuruşa toptancıdan alıyordu babam kantinde 1.5 lirayken ben ben 75 kuruşla başladım 1.25'e kadar sattım tabii sonrasında uğraşmadım çünkü evden okula su götürmek zor geliyordu. Lisede bir arkadaşım ise annesin okulunda öğrencilere çiçek satıyordu sattığı çiçeklerde annesine gelen çiçekler tabii. Ticaret çakallık işi çakalsan yorulmazsın değilsen yorulursun ama gene de aç kalmazsın kafan çalışıyorsa.

Sorun şu arkadaşlarım durumu benimle aynı o yüzden ticaret yapabileceğimi sanmıyorum.

Bunlar anlık değil ama kısa bir süre sonra etkisi gösterebilecek ve para kazandırabilecek şeyler.

Photoshop & Illustrator öğrenip;
• Basit fotoğrafçılık sanatları (Ürün, portre)
• Sosyal medya görsel hazırlama
• Fotoğraf manipülasyonu
• Baskı matba gibi yerlere gidecek işler

HTML & CSS & Javascript öğrenip
• Basit web siteleri

After Effect & Premier Pro öğrenip
• Tanıtım video hazırlama
• Sosyal medya video hazırlama

Javascript & NodeJS & PHP & .Net öğrenip
• Desktop,web yazılımlar
• Backend Geliştirme

Flutter & React Native öğrenip
Mobil uygulama geliştirme
Linux,MacOS,Windows Uygulama geliştirme

konularında hem kısa vadede para kazanabilir, hem de hayatının ileri safhalarında sana faydalı olacak elinde kalıcı meslek bırakabilirsin.

36 yaşındayım, yukarıdaki dillerden sadece .Net ve ReactNative bilmiyorum, diğerleri konusunda FullStack olarak çalışıyorum ;)

Bunlar anlık değil ama kısa bir süre sonra etkisi gösterebilecek ve para kazandırabilecek şeyler.

Photoshop & Illustrator öğrenip;
• Basit fotoğrafçılık sanatları (ürün, portre)
• Sosyal medya görsel hazırlama.
• Fotoğraf manipülasyonu.
• Baskı matba gibi yerlere gidecek işler.

HTML & CSS & JavaScript öğrenip
• Basit web siteleri.

After Effects & Premiere Pro öğrenip
• Tanıtım video hazırlama.
• Sosyal medya video hazırlama.

JavaScript & Node.js & PHP & .Net öğrenip
• Desktop, web yazılımlar.
• Backend geliştirme.

Flutter & React Native öğrenip.
mobil uygulama geliştirme.
Linux, macOS, Windows uygulama geliştirme.

Konularında hem kısa vadede para kazanabilir, hem de hayatının ileri safhalarında sana faydalı olacak elinde kalıcı meslek bırakabilirsin.

36 yaşındayım, yukarıdaki dillerden sadece .Net ve React Native bilmiyorum, diğerleri konusunda fullstack olarak çalışıyorum ;)

Çok teşekkür ederim hepinize ama bir şey daha sormak isterim bu dilleri Türkçe olarak öğrenebileceğim kanal ya da site var mı acaba?

Arkadaşlarının durumu seninle aynı olması ürün satamayacağın anlamına gelmez sen satıcağın ürünü yeterince uyguna getirirsen ve bakkal veya kantindende daha uyguna pazarlayabileceksen güvenilir bir kimliğede sahipsen neden yapamayasın. Ayrıca ticaret arkadaşlar arasında yapılmaz. Elalemden yediğin kazık canını sıkmaz dostundan yediğin kazık canını sıkar. En kötü sınıfta ödev yapmak istemeyen birileri illaki vardır onların ödevlerini para karşılığı ile yapabilirsin veya başkasına daha az para teklif edip ona yaptırabilirsin aradaki farkı sen alabilirsin.

Arkadaşlarının durumu seninle aynı olması ürün satamayacağın anlamına gelmez sen satıcağın ürünü yeterince uyguna getirirsen ve bakkal veya kantindende daha uyguna pazarlayabileceksen güvenilir bir kimliğede sahipsen neden yapamayasın. Ayrıca ticaret arkadaşlar arasında yapılmaz. Elalemden yediğin kazık canını sıkmaz dostundan yediğin kazık canını sıkar. En kötü sınıfta ödev yapmak istemeyen birileri illaki vardır onların ödevlerini para karşılığı ile yapabilirsin veya başkasına daha az para teklif edip ona yaptırabilirsin aradaki farkı sen alabilirsin.

Hocam ödev için mantıklı bir çözüm teşekkürler deneyeceğim.

Yazilim dili ogrenmek gibi fikirler uzun vadede iyi paralar kazandirabilir, ancak su anki durumuna herhangi bir katkisi olmayacaktir. Sonucta hangi dili ogrenirsen ogren gelismen ve o dilin mantigini anlaman, kendine ozgu projeler gelistirerek birilerinin dikkatini cekmen 2 gunluk bir surec olmayacak.
O yuzden su anki para ihtiyacini gideremeyeceksin.

Yazilim dili ogrenmek gibi fikirler uzun vadede iyi paralar kazandirabilir, ancak su an ki durumuna herhangi bir katkisi olmayacaktir. Sonucta hangi dili ogrenirsen ogren gelismen ve o dilin mantigini anlaman, kendine ozgu projeler gelistirerek birilerinin dikkatini cekmen 2 gunluk bir surec olmayacak.
O yuzden su anki para ihtiyacini gideremeyeceksin.

Ne önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı