180 derece direksiyonu 900 derece yapmak

Ben yaptım bu uygulamayı arkadaşlar. Mevcut potansiyometreyi 10K potansiyometre ile değiştirdim. 10 turluk olduğu için fazla dönüyordu. Fiyatı 25-35 TL arasında değişiyor. Alacak arkadaşlara tavsiyem fazla turlu almayın.

Şimdi mevcut potansiyometre ile yeni aldığımız potansiyometreyi değiştirince bitiyor mu? Başka bir işlem yapmamız gerekiyor mu?

Arkadaşlar benim direksiyonun üstünde 10k lık potansiyometre vardı çok turlu potansiyometre aldım 10 tur dönüyor ama aygıt ayarlarından direksiyon ayarını istediğiniz tura ayarlayabiliyorsunuz isteyene yardımcı olurum
.
.
Şimdi mevcut potansiyometre ile yeni aldığımız potansiyometreyi değiştirince bitiyor mu? Başka bir işlem yapmamız gerekiyor mu?
Başka bişeye gerek yok

Hayır Arduino da gerek.
Arkadaşlar benim direksiyonun üstünde 10k lık potansiyometre vardı çok turlu potansiyometre aldım 10 tur dönüyor ama aygıt ayarlarından direksiyon ayarını istediğiniz tura ayarlayabiliyorsunuz isteyene yardımcı olurum
.
.

Başka bişeye gerek yok
Emin miyiz, @Affansen @NothingGood .

Arkadaşlar benim direksiyonun üstünde 10k lık potansiyometre vardı çok turlu potansiyometre aldım 10 tur dönüyor ama aygıt ayarlarından direksiyon ayarını istediğiniz tura ayarlayabiliyorsunuz isteyene yardımcı olurum.
Hayır istediğiniz tura ayarlayamazsınız. Ancak driver falan bulursanız ona göre hassasiyet vs. ile uğraşıp bir şey olabilir belki. Onun da hassasiyeti olmaz bence. Encoder daha temiz.

Herhalde aynı boyutta olmadığı için çoğu parçayı sök tak çıkar yapmanız gerekecek. Tavsiyem hiç bulaşmayın hiç bir zaman o setler kadar rahat olmayacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın video çekerim görürsün :) karşında mühendis duruyor senin
Herhalde aynı boyutta olmadığı için çoğu parçayı sök tak çıkar yapmanız gerekecek. Tavsiyem hiç bulaşmayın hiç bir zaman o setler kadar rahat olmayacak.
Hayır istediğiniz tura ayarlayamazsınız. Ancak driver falan bulursanız ona göre hassasiyet vs. ile uğraşıp bir şey olabilir belki. Onun da hassasiyeti olmaz bence. Encoder daha temiz.
eveeet burdan nasıl olduğunu görebilirsiniz :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Yarın video çekerim görürsün :) karşında mühendis duruyor senin

eveeet burdan nasıl olduğunu görebilirsiniz :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok turlu potansiyometreler 10K mıydı? Öyleyse engel yoktu ama hassasiyetini görüyorsunuz hocam siz de. Size bir de ben video atayım. Farka, hassasiyet e bakın. Bizim çok turlu ile yspmsma sebebimiz bu.
Elinize sağlık. Belki o hassasiyet size yetiyor ama bana yetmiyordu.

Çok turlu potansiyometreler 10K mıydı? Öyleyse engel yoktu ama hassasiyetini görüyorsunuz hocam siz de. Size bir de ben video atayım. Farka, hassasiyet e bakın. Bizim çok turlu ile yspmsma sebebimiz bu.
Elinize sağlık. Belki o hassasiyet size yetiyor ama bana yetmiyordu.
Teşekkür ederim öncelikle hocam her oyunda direksiyon doğrusallığı diye bir ayar var onu biraz artırırsan aradaki boşluklar biraz gidiyor hassasiyeti düzeliyor yani deneye deneye yapılıyor tabiki orjinal setin zevkini hiçbir zaman vermez ama eldeki imkanlar bu bir direksiyon seti 4 5 bin olunca yapacak bir şey yok

Geri
Yukarı