180 derece direksiyonu 900 derece yapmak

Merhaba. Konu çok yararlı ve açıklayıcı ilerlemiş. Katkısı olan herkese teşekkürler. Benim üzerinde uğraştığım bir proje konuyla paralel ilerliyor. Çalışmam için fikirlerinizi bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Şöyle ki:
Elimde logitech driving force gt direksiyon simidi, Radiomaster Tx16s kumanda ve arduino(çevre birimleri dahil) var. Direksiyon simidinden çıkan sinyaller arduinoya gidecek, arduinodan çıkan ppm sinyaller kumandaya aktıralacak ve kumandadan rc araba üzerindeki alıcıya. Rc araba bu şekilde direksiyon simidinden kontrol edilmiş olacak. Youtube da bunun yapılmış örnekleri var fakat açıklayıcı bilgi bulamadım.
Açılan bu konudan edindiğim fikirler doğrultusunda çalışıp çalışmayacağına emin olamadığım şöyle bir fikir geldi aklıma: Kumanda üzerinde hali hazırda potansiyometre var. Direksiyondaki potasiyometre veya encoderden gelen sinyali direk kumanda üzerindeki potansiyometre girişlerine bağlasak olur mu? Aynı şey ileri ve geri pedalları içinde uygulanabilir mi?

Kumanda üzerinde hali hazırda potansiyometre var. Direksiyondaki potasiyometre veya encoderden gelen sinyali direk kumanda üzerindeki potansiyometre girişlerine bağlasak olur mu? Aynı şey ileri ve geri pedalları içinde uygulanabilir mi?
Direksiyonun sensörlerini direkt kumandaya vermek en iyisi. Çok zorlarsa önce Arduinoya sonra direksiyona verirsiniz.

Merhaba. Konu çok yararlı ve açıklayıcı ilerlemiş. Katkısı olan herkese teşekkürler. Benim üzerinde uğraştığım bir proje konuyla paralel ilerliyor. Çalışmam için fikirlerinizi bilgilerinizi paylaşabilir misiniz? Şöyle ki:
Elimde Logitech Driving Force GT direksiyon simidi, radiomaster TX16s kumanda ve Arduino(çevre birimleri dahil) var. Direksiyon simidinden çıkan sinyaller Arduino'ya gidecek, Arduino'dan çıkan ppm sinyaller kumandaya aktıralacak ve kumandadan RC araba üzerindeki alıcıya. RC araba bu şekilde direksiyon simidinden kontrol edilmiş olacak. YouTube'da bunun yapılmış örnekleri var fakat açıklayıcı bilgi bulamadım.
Açılan bu konudan edindiğim fikirler doğrultusunda çalışıp çalışmayacağına emin olamadığım şöyle bir fikir geldi aklıma: Kumanda üzerinde halihazırda potansiyometre var. Direksiyondaki potasiyometre veya encoderden gelen sinyali direk kumanda üzerindeki potansiyometre girişlerine bağlasak olur mu? Aynı şey ileri ve geri pedalları içinde uygulanabilir mi?

Olmaz öyle ama RC arabanın tekerlek servosuna rf modülü ile veri iletip kullanabilirsin.

Direksiyonun sensörlerini direkt kumandaya vermek en iyisi. Çok zorlarsa önce Arduinoya sonra direksiyona verirsiniz.
Akif anladığım kadarıyla encoder ile kullanmak istiyor. Direksiyonun sensörlerini direkt olarak kumandaya veremezsin ilk önce dönüştürmen gerekir diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

Akif anladığım kadarıyla encoder ile kullanmak istiyor. Direksiyonun sensörlerini direkt olarak kumandaya veremezsin ilk önce dönüştürmen gerekir diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin.
Bu direksiyon derece ayarını bende yapmak istiyorum ancak ben bu söylediğiniz çoğu şey konusunda çok deneyimsizim. 900 dereceden çok 270 derece yapsam bana yeterli gelecek. Tam anlamıyla bir F1 delisiyim ve şuanki direksiyonum 180 derece oyun içerisinde maalesef gram zevk alamıyorum. Kullandığım direksiyon çok bilindik bir şey değil seneler öncesinin direksiyonu. Adı Capser Twin Turbo. Bu konuda bana bir yol gösterebilirseniz çok minnettar olacağım. Malum bu devirde yeni bir set almak çok maliyetli eldekini değiştirebiliyorsak eğer değerlendirmek istiyorum.

Bu direksiyon derece ayarını bende yapmak istiyorum ancak ben bu söylediğiniz çoğu şey konusunda çok deneyimsizim. 900 dereceden çok 270 derece yapsam bana yeterli gelecek. Tam anlamıyla bir F1 delisiyim ve şuanki direksiyonum 180 derece oyun içerisinde maalesef gram zevk alamıyorum. Kullandığım direksiyon çok bilindik bir şey değil seneler öncesinin direksiyonu. Adı Capser Twin Turbo. Bu konuda bana bir yol gösterebilirseniz çok minnettar olacağım. Malum bu devirde yeni bir set almak çok maliyetli eldekini değiştirebiliyorsak eğer değerlendirmek istiyorum.
Potansiyometreler normal şartlarda 270 derece aslında. Direksiyonun içindeki yayları sökmeniz lazım. Ayrıca kilit var plastikte onun da açılması lazım derece arttırmak için.

Geri
Yukarı