180 Hz IPS vs 240 Hz VA monitör

Monitörün incelemesi yok çok. Ghosting olduğunu kim söylüyor? Hakkında pek fazla test bulamadım ben.

Aldım.

Artı yanları:
Tasarımı.
Pivot özelliği.
Kutu içeriği.
Fiyatına göre donanımsal olarak en iyisi.

Eksi yanları: 280Hz in 30 dakikada bir kapanması.
0.5 ms sadece MPRT mod ile açılıyor MPRT mod açınca.
Parlaklığı aşırı derecede düşüyor MPRT mod açılmaz ise ms.
Tahminimce 3 4'e kadar çıkıyor.
Renkleri bir önceki James Donkey daha kalitesiz 144Hz VA.
Monitörüme göre daha kötü.
En can alıcı nokta ghostıng sorunu oluyor ne yaparsam.
Yapayım bir türlü çözemedim.

Tekrarlıyorum alacaksanız bunları göze alın onun harici bu fiyata en fazla Hz.
Olsun parlaklık ve renk umurumda değil 0.5 ms için MPRT açık oynarım ghostıng.
Beni etkilemez derseniz alabilirsiz tekrarlıyorum tasarım olarak çok iyi.

Şu anki aklım olsa kuşkusuz direkt gidip şunu alırım yok 0.5ms 40Hz fazlalık filan bakmam:

https://www.sinerji.gen.tr/samsung-...-hdr10-g-sync-gaming-monitor-p-44261?v=1.67.7

Bende bu ürünü aldım. Deneyimlerimi aktarayım.
Monitörün UFO testte bir ghosting sorunu var. Oyunlarda ne kadar etki eder bilmiyorum. Ben fark edemedim. CS2 de denedim. Onun dışında MPRT mod açmazsanız seviye 4 modunda 1 ms tepkime süresi. 3 4 ms olmuyor. 1 ve 0.5 ms modları açınca parlaklık her monitörde düşüyordur diye tahmin ediyorum ( önceki monitörümde öyleydi). Renkler konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü başka tür panel kullanmadım.

Bütçeniz bu fiyatlardan yukarı çıkmıyorsa ve 240 Hz monitör almak istiyorsanız alınabilecek bir ürün. Daha üst fiyatlarda daha iyi seçenekler bulunur.

Oyunlarda o kadar belli değil. Ama almadan aklında olsun acayip bir Black smearing sorunu var monitörün. YouTube'dan bir bak bu soruna. Nasıl anlatırım bilmiyorum.

Ben aldım. 1ms 240 Hz şekilde kullanıyorum. 0.5ms ve OC özellikleri iyi değil bana göre. Ghosting sorunu da UFO testine göre biraz var. Oyunlarda ben fark edemiyorum var mı yok mu? CS2 oynuyorum genelde. 240 Hz olması bayağı rahatlattı ama beni. Bence bu monitörün can alıcı en önemli sorunu Black smearing dedikleri şey. Siyah fon üzeri beyaz yazı sayfalarda örneğin koyu temalı YouTube'da yorumları okumak için aşağı doğru kaydırırken ne dediğimi anlarsınız. Yazılar kayboluyor bildiğin. Renkleri de o kadar kötü değil bence. İnsanlar alışmış IPS panelin aşırı Instagram filtresi gibi gözüken renklerine. Benim düşüncem bu.
Başka forumlarda öven de var gömen de bir kullanıcı ghosting var ama rahatsız etmeyecek seviyede diyor net bir inceleme yok elimizde hala.

Yeni konular

Geri
Yukarı