75 Hz IPS vs 144 Hz VA monitör

144 Hz
Samsung CRG5 LC24RG50FZRXUF 24" 4 ms Full HD FreeSync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
75 Hz
Öncelikle 144 Hz VA panel bir monitör alıyorsanız çok büyük ihtimalle rekabetçi oyunlar oynayan birisisiniz. Yalnız rekabetçi oyun için alınacak bir monitörün 4ms gecikmeye sahip olması ayrı bir ironi. Dolayısıyla 75 Hz IPS alın ya da bütçeyi 500-600 arttırıp 1ms 144Hz bir monitör alın.

IPS.png

IPS panelden bir tablo. Gördüğünüz gibi ghosting var.

144 Hz
Samsung CRG5 LC24RG50FZRXUF 24" 4 ms Full HD FreeSync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
75 Hz

Hikayeli oyun oynayacağım bir yandanda Valorant ve CS GO takılacağım.
Böyle bir şey alabilirsiniz.

Öncelikle 144 Hz VA panel bir monitör alıyorsanız çok büyük ihtimalle rekabetçi oyunlar oynayan birisisiniz. Yalnız rekabetçi oyun için alınacak bir monitörün 4ms gecikmeye sahip olması ayrı bir ironi. Dolayısıyla 75 Hz IPS alın ya da bütçeyi 500-600 arttırıp 1ms 144Hz bir monitör alın.
1 ms ne alaka? GtG değeri 1 değil zaten onların. MPRT genellikle. 1 ms MPRT = 4 ms GtG oluyor genelde.

Son düzenleme:
Böyle bir şey alabilirsiniz.

1 ms ne alaka? GtG değeri değil zaten 1 onların. MPRT genellikle. 1 ms MPRT = 4 ms GtG oluyor genelde.

VA panel alacağıma attığım Acer'in IPS panelini alsam daha iyi olmaz mı?

Hangi site? Bende bakmak istiyorum.

Fotoğraf bana ait değil, Rtrings sitesine ait bu test. Forumda monitör tavsiyeleri veren bir hocama ben ghosting yapan bir IPS panel görmedim dedim oda bana bunu attı bende burada paylaştım. Yani modeli bilmiyorum.

Ancak IPS modellerde böyle tablolar çıkabiliyor bazen bilmekte fayda var diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı