1800-2000 TL Sistem Tavsiyesi

CL RAM ın gecikme değeridir. Gözle görülebilecek bir fark değildir. Düşük olursa daha iyi olur fakat fazla fark ettirmez. Max. 2-3 FPS değişir.

Rica ederim.

Bence şuan sisteminiz size iyi bir oyun deneyimi sunacaktır ancak gelecekte yeni ekran kartı falan takarım 2 çekirdek dar boğaz yapar diye düşünürseniz AMD Zen bomba gibi geliyor.(Dolar + KDV + Satıcı kazancı derken bomba gibi de bir fiyata sahip olur kesin :( )

RX 470, GTX 970 ayarında bir kart. I3 6100'ün ciddi anlamda darboğaz yapacağını düşünüyorum elinizde hangi parçaların olduğunu daha net ifade edebilirseniz başka bir sistem oluşturabilirim. Bir yerde kasa ve monitör derken diğerinde harddisk demişsiniz de.

Hocam bende kasa varda normalde sıfır almaya karar verdim sadece harddiskim var 1tb birde monitorüm var yani bana;
İşlemci
Anakart
Ekran Kartı
Ram
Güç Kaynağı lazım

RX 470, GTX 970 ayarında bir kart. I3 6100'ün ciddi anlamda darboğaz yapacağını düşünüyorum elinizde hangi parçaların olduğunu daha net ifade edebilirseniz başka bir sistem oluşturabilirim. Bir yerde kasa ve monitör derken diğerinde harddisk demişsiniz de.
Olmayacağını düşünmekteyim. Olsa olsa 2 FPS kadar darboğaz olur ki o da o kadar önemli değil.

İsterseniz 970 ve i3 6100 teslerini inceleyebilirsiniz. İşlemci isteyen oyunlarca aşırı anlamda zorlanacağını ve 10-15 fpslere kadar çıkabilecek bir darboğazın söz konusu olacağını düşünüyorum. I3 6100 için giriş seviyesi bir işlemci diyebiliriz 6xx serisi için bana kalırsa bir i5 6400 çok daha performanslı olur.
Screenshot_52.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı