1800 TL grafik ve 3D tasarım için monitör önerisi

Bütçe
1800

pofdzm

Hectopat
Daha fazla  
Açıkçası öbür konulara baktım ama fiyatlar arttığı için herkesin bahsettiği monitörler olmuş 3000 lira civarları. Her neyse, sorularım şunlar:

Sizce bunun için 60 Hz yeterli midir?

Monitörlerde bahsi geçen "3D" özelliği önemli mi?

Öneri monitörleriniz nelerdir?

İkinci el düşünür müsün dostum?
1646998241373.png

İkinci el düşünür müsün dostum?
Eki Görüntüle 1328721

Evet 2. el de olabilir diye düşünüyorum.
ASUS'un VZ279HEG1r modeline bakabilirsiniz. 27" IPS panel. 1ms ve 75Hz mat ekran iyi bir monitör.
Sağolun, bunları not ettim.
Bu arada özellikler kısmında "3D Desteği: Yok" yazıyor, bu önemli bir özellik mi benim için?

Evet 2. el de olabilir diye düşünüyorum.

Sağ olun, bunları not ettim.

Bu arada özellikler kısmında "3D desteği: Yok" yazıyor, bu önemli bir özellik mi benim için?

3D monitör, 120 Hz yenileme hızına sahip, bilgisayarın içinde bulunan ekran kartı ve bu ekran kartı ile çalışacak emitter ile uyumlu monitör demektir. HDMI 1.4a uyumlu monitörler PS3 ve 3D oynatıcılarla uyumlu olduğu anlamına gelir.

3D monitörler ile uyumlu 3D gözlük belli teknik özelliklere göre farklılıklar gösterir.

Yani hocam görüntüyü derinleştiriyor ek olarak 3 boyutlu gözlük kullanmanız gerek sinema gibi düşünün tasarıma ek bir katkısı olduğunu düşünmüyorum siz gene de videolarını izleyin.

Merhabalar eğer grafik ve tasarım içinse bunun gibi görece profesyonel aletler daha iyi olacaktır. QHD ve 8bit + FRC panelli. 1.07 milyar renk aralığına sahip. Diğer arkadaşların önerdikleri ise 16.7 milyon renk aralığına sahiptir. Tasarımcı için yüksek renk aralığı ve görece yüksek çözünürlük gayet iyi olacaktır. Bence biraz daha bütçenizin üstüne çıkıp bu modeli almanız çok iyi bir seçenek olacaktır.
Merhabalar eğer grafik ve tasarım içinse bunun gibi görece profesyonel aletler daha iyi olacaktır. QHD ve 8bit + FRC panelli. 1.07 milyar renk aralığına sahip. Diğer arkadaşların önerdikleri ise 16.7 milyon renk aralığına sahiptir. Tasarımcı için yüksek renk aralığı ve görece yüksek çözünürlük gayet iyi olacaktır. Bence biraz daha bütçenizin üstüne çıkıp bu modeli almanız çok iyi bir seçenek olacaktır.
Yer açabilirsem masamda 2. alacağım monitördür kendileri bu arada.

Geri
Yukarı