1800 TL monitör önerisi

Bütçe
1500-1800
Hocam ips tn va panel türleri var arasından birini seçmeniz lazım. Çünkü hepsinin kendine göre özellikleri var. Birisinin gecikmesi düşük birisinin renk kalitesi daha iyi. x2405 viewsonic aslında çok tavsiye ediliyor. Benim kendi kullandığım monitör var benq mobiuz ex2510 144hz 1080p ama ips panel ve 1ms renk kalitesi de muazzam ötesi hdr özelliği felan var. Hem gecikme düşük hem de renk kalitesi parlaklık iyi. Bir mağazaya girip monitörleri incelemeni tavsiye ederim.

LG 24GN650 veya 600.
Dediğiniz monitörleri baya araştırdım monitörde ki panel markasına pek içim ısınmadı. BOE denen bir markanın panelleri AU Optronic gibi veya LG nin kendi panellerini kullandığı monitörleri öneriyorum.
Hocam bir de şunlar var okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca paneller gerçek 8bit panel değil. 6bit + frc panellerden oluşuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğiniz monitörleri baya araştırdım monitörde ki panel markasına pek içim ısınmadı. BOE denen bir markanın panelleri AU Optronic gibi veya LG nin kendi panellerini kullandığı monitörleri öneriyorum.
Panel üreticisi bir şey değiştirmez. Bunun kanıtı da bu monitörün rakiplerine göre daha iyi tepkime ve renk gamı sunması gösterilebilir. CSOT paneller harici tabii, onlar düşük seviye ürünlerde kullanılıyor.

Hocam önemli olan sadece gecikme değil bu panellerin ileride bir sorun çıkarıp çıkarmayacağı da önemlidir. Herhangi bir sıkıntı durumunda siz değil burada ki arkadaşımız bunlar ile uğraşacak.

Hocam bir de şunlar var okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca paneller gerçek 8bit panel değil. 6bit + frc panellerden oluşuyor.
Kim 27GN800'ün paneli hakkında LG veya başka bir marka olduğu hakkında bir şey dedi? Bunda sorun göremiyorum, ki BOE gibi bir marka gayet de Samsung, Sharp, AUO gibi markalarla rekabet edebilecek bir firma.

Native 8bit monitörler hem piyasada az, hem de 6bit + FRC ile aralarında seçim faktöru olabilecek bir etmen değil.
Hocam önemli olan sadece gecikme değil bu panellerin ileride bir sorun çıkarıp çıkarmayacağı da önemlidir. Herhangi bir sıkıntı durumunda siz değil burada ki arkadaşımız bunlar ile uğraşacak.
BOE panellerin sorunlu olduğu hakkında bir şey görmedim. Buna diğer markalar da dahil. Alındığında sorun yoksa genellikle iç yapı harici sorun çıkmıyor monitörlerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı